Kolekcjonerzy chwilowo nie powiększą kolekcji

Sklepy z dopalaczami zamknięte. Podobnie jak w całej Polsce, o godz. 15.00 inspektorzy sanitarni w asyście policji wkroczyli do takich punktów na terenie Raciborza i nakazali je zamknąć. Zakaz ma obowiązywać do odwołania.

Ogólnopolska akcja odbyła się na wniosek Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który w sobotę wydał decyzję o wycofaniu z obrotu środka o nazwie "tajfun" (będącego jednym z najbardziej popularnych dopalaczy), a także kilku innych specyfików. Zabezpieczone próbki trafią do analizy laboratoryjnej. – Cała akcja odbyła się w Raciborzu  bardzo spokojnie, nikt nie robił problemów, sklepy będą nieczynne do odwołania – relacjonują raciborscy funkcjonariusze.

- reklama -

 

Dopalacze to substancje psychoaktywne, sprzedawane jako okazy kolekcjonerskie. W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba zgonów i zatruć po ich zażyciu. W piątek w Mikołowie zmarł 20-latek, tego samego dnia odnotowano 4 inne przypadki zatrucia, m.in. do szpitala trafiła w poważnym stanie 16-letnia dziewczyna.

 

oprac. /ps/

 

czytaj także: P. Klima: Podjąć natychmiastowe działania przeciw dopalaczom!

                     Śląski Związek Gmin i Powiatów wypowiada wojnę dopalaczom

- reklama -

12 KOMENTARZE

  1. Najwyższy czas!!! Szkoda, że trzeba było tylu tragedii i nieszczęść ze zgonami młodych ludzi włącznie, aby podjąć decyzję zamknięcia sklepów. W takich przypadkach człowiek zadaje sobie pytanie czy naprawdę nie potrafimy reagować szybciej ? Czy musi dojść do śmierci, aby władze odpowiedzialne za zdrowie Narodu podjęły z dawna oczekiwaną decyzję ! Warto sobie odpowiedzieć, kto za to odpowiada i opracować procedury, które na przyszłość w podobnych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia społeczeństwa pozwolą podejmować właściwe decyzje szybko i skutecznie.
    Zapraszam na konferencję popularnonaukową nt. dopalaczy, którą organizujemy w drugiej połowie pażdziernika. Zapraszam do współpracy. Kontakt : mail: [email protected] tel.kom. 501-088-491

  2. Lenie z PLATFOTMY OBIBOKÓW prze trzy (3) lata rządów / akurat jak pojawiły się DOPALCZE/ nie zrobIŁY w tej kwesti KOMPLETNIE N I C!! A tu nagle się obudzili?? Nie ma serwisu informacyjnego w którym by Donek nie odgrażał się jak to on ich nie udupi. Ciekawym skąd ta nagła troska o obiecujących młodych ludzi?? Wybory jakieś będą czy co?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here