Kolekcjonerzy chwilowo nie powiększą kolekcji

12

Sklepy z dopalaczami zamknięte. Podobnie jak w całej Polsce, o godz. 15.00 inspektorzy sanitarni w asyście policji wkroczyli do takich punktów na terenie Raciborza i nakazali je zamknąć. Zakaz ma obowiązywać do odwołania.

Ogólnopolska akcja odbyła się na wniosek Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który w sobotę wydał decyzję o wycofaniu z obrotu środka o nazwie "tajfun" (będącego jednym z najbardziej popularnych dopalaczy), a także kilku innych specyfików. Zabezpieczone próbki trafią do analizy laboratoryjnej. – Cała akcja odbyła się w Raciborzu  bardzo spokojnie, nikt nie robił problemów, sklepy będą nieczynne do odwołania – relacjonują raciborscy funkcjonariusze.

- reklama -

 

Dopalacze to substancje psychoaktywne, sprzedawane jako okazy kolekcjonerskie. W ostatnim czasie znacznie wzrosła liczba zgonów i zatruć po ich zażyciu. W piątek w Mikołowie zmarł 20-latek, tego samego dnia odnotowano 4 inne przypadki zatrucia, m.in. do szpitala trafiła w poważnym stanie 16-letnia dziewczyna.

 

oprac. /ps/

 

czytaj także: P. Klima: Podjąć natychmiastowe działania przeciw dopalaczom!

                     Śląski Związek Gmin i Powiatów wypowiada wojnę dopalaczom

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

12 KOMENTARZE

 1. Brawo wreszcie ktoś zrobi porządek z debilami którzy kupują badziewie chemiczne bo inaczej żyć nie może nawet gęby madrze nie otworzy bez dopalacza brawo rząd!!!

 2. satan

  3-4 dni i znowu beda otwarte, zaklad? max. tydzien. nie bedzie tajfunu, pojawia sie nowe.

 3. Najwyższy czas!!! Szkoda, że trzeba było tylu tragedii i nieszczęść ze zgonami młodych ludzi włącznie, aby podjąć decyzję zamknięcia sklepów. W takich przypadkach człowiek zadaje sobie pytanie czy naprawdę nie potrafimy reagować szybciej ? Czy musi dojść do śmierci, aby władze odpowiedzialne za zdrowie Narodu podjęły z dawna oczekiwaną decyzję ! Warto sobie odpowiedzieć, kto za to odpowiada i opracować procedury, które na przyszłość w podobnych przypadkach zagrożenia życia i zdrowia społeczeństwa pozwolą podejmować właściwe decyzje szybko i skutecznie.
  Zapraszam na konferencję popularnonaukową nt. dopalaczy, którą organizujemy w drugiej połowie pażdziernika. Zapraszam do współpracy. Kontakt : mail: [email protected] tel.kom. 501-088-491

 4. Jakie NARTOTYKI KMIOCIE z dupy się URWAŁEŚ
  ALKOHOL Legalny idź w chuj

 5. TAJFUN

  A KURWA Wódka leganla CENZURA JEBANY KOśCIELNY POTRAL WYPIERBALAć

 6. Mr T

  Zalegalizować marihuane!

 7. z Racka

  W ,,Azylonie,, … ciemno.
  Ciekawe jak długo.

 8. Lenie z PLATFOTMY OBIBOKÓW prze trzy (3) lata rządów / akurat jak pojawiły się DOPALCZE/ nie zrobIŁY w tej kwesti KOMPLETNIE N I C!! A tu nagle się obudzili?? Nie ma serwisu informacyjnego w którym by Donek nie odgrażał się jak to on ich nie udupi. Ciekawym skąd ta nagła troska o obiecujących młodych ludzi?? Wybory jakieś będą czy co?

 9. no wreszcie likwidacja tych świństw, zamiast wydawać na to diabelstwo pieniądze lepiej wrzućcie do koszyczka

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here