Różnice między rozwodem a separacją

0

pomiędzy tymi dwoma definicjami występują pewne zasadnicze różnice. Rozwód to wyrok sądu powodujący, że małżeństwo zostaje rozwiązane. Po orzeczeniu rozwodu byli małżonkowie ponownie mogą zawrzeć związki małżeńskie oraz  można wrócić do swojego poprzedniego nazwiska.

Po rozwodzie nie ma obowiązku udzielania sobie wzajemnej pomocy. W przypadku rozwodu okres płacenia alimentów drugiemu małżonkowi jest ograniczony do pięciu lat. Natomiast separacja to tzw. "rozwód ograniczony". Jednakże, po separacji małżonkowie nie mogą wstępować w nowy związek małżeński, tym bardzie, że separacja może zostać zniesiona, a więc małżeństwo może istnieć ponownie. Płacenie alimentów współmałżonkowi w przypadku separacji nie ma określonych ram czasowych.  Po separacji małżonkowie zawsze są zobowiązani do wzajemnej pomocy. Separację jest łatwiej uzyskać w sądzie, gdyż nie trzeba udowadniać, że rozkład pożycia małżeńskiego jest trwały. Wniosek o separację może złożyć małżonek, który jest winny rozkładowi pożycia, co w przypadku rozwodu jest nie możliwe.

- reklama -

Warto zaznaczyć, iż po zarówno orzeczeniu separacji, jak i rozwodu powstaje rozdzielność majątkowa pomiędzy małżonkami. Każdy z małżonków zarabia tylko na swój majątek osobisty. Majątek wspólny małżonków z okresu sprzed separacji może ulec podziałowi.

 

/ps/

 

czytaj także: Bezpłatna porada prawna – zadaj pytanie >>

——————————————————————-

REKLAMA:

 

Głośniki Creative Inspire T6160

 

http://images.europe.creative.com//images/products/450x350/pdt_18940.png

Nadszedł czas, aby zacząć słuchać dźwięków przestrzennych w systemie 5.1 w grach , utworach muzycznych i filmach przez nowe głośniki Creative Inspire T6160. Pora pobudzić zmysły wrażeniami barwnego panoramicznego dźwięku przestrzennego. Klasyczny styl i łatwość obsługi to cechy, które sprawiają, że możliwość zanurzenia się w wielokanałowym dźwięku przestrzennym i korzystania z wszystkich zalet produktów firmy Creative — lidera branży audio — jest doskonałym wyborem. Przetwornik głośnika niskotonowego typu long-throw i pięć głośników satelitarnych zapewniają mocne basy oraz dźwięk pozycyjny pozwalający na większą precyzję w grach i dający mocniejsze wrażenia z oglądania filmów. Dzięki stylowemu wyglądowi i jakości dźwięku głośniki Creative Inspire T6160 są idealnym dodatkiem do komputera PC lub notebooka .

 

Cena w SOFT-ib : 225 zł

Cena w komputronik.pl: 229 zł

Cena w vobis.pl: 269 zł

(Ceny na dzień 5.10.10.)

 

 

 

 SOFT-ibKOMPUTERY NOTEBOOKI KASY FISKALNE MULTIMEDIA SPRZĘT AKCESORIA SERWIS INTERNET

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here