Norbert Mika – Rada Powiatu

52

Oceń radnych minionej kadencji  w rankingu pn. "Ustąp pierwszeństwa". Posłuchaj co o swojej kadencji ma do powiedzenia Norbert Mika i oceń go. Radni Miasta – głosuj >> Radni Powiatu – głosuj >>

Posłuchaj wypowiedzi
Norberta Miki

 

- reklama -

 

Redakcja: Co Pan uważa za swój największy sukces mijającej kadencji i dlaczego?

Norbert Mika:
Sukces radnego,oczywiście nigdy nie jest sukcesem pojedynczego radnego. Jeżeli tak twierdzą, to chyba nie rozumieją istoty działania rady. Rada działa zespołowo, jako drużyna. W tym przypadku największym sukcesem jest podjęcie sprawy odbudowy Zamku Piastowskiego w Raciborzu. Zamek leżał odłogiem przez wiele lat, powoływano jedynie komitety, które miały go odbudowywać, zbierały się konsylia, natomiast nikt nie podjął konkretnych działań, nie podjął konkretnych uchwał, które by mogły w tej materii zadośćuczynić. Jest to bardzo duży sukces iż sprawa Zamku Piastowskiego została podjęta przez gremia. Zamek Piastowski w Raciborzu to nie jest zamek jakiegoś możnego rod, to zamek książąt polskich. Zamek czekał na odbudowę przez kilkadziesiąt lat. Tą sprawą starałem się zainteresować zarówno radę powiatu, jak i zarząd powiatu, dlatego że uważałem, iż jako mieszkaniec Raciborza, jako lokalny patriota, ta sprawa nie może dłużej czekać. Dlatego moje działania, które zostały wsparte przez kolegów radnych działających w zespole, zaowocowały tym, iż pozyskano środki finansowe, środki z UE. Ta odbudowa nie ciąży na powiecie, nie ciąży na mieszkańcach powiatu, bo są na nie środki pozyskane z zewnątrz. Jest to bardzo duży sukces. Sukces, który przejdzie do historii.

Redakcja: Czego nie udało się Panu zrealizować w mijającej kadencji? Jak Pan myśli co było tego powodem?

Norbert Mika: Kilka dni temu,powiedziałbym, że to sprawa starego szpitala, ale tak się okazuje, że wszystko pod koniec kadencji układa się, jak układać się powinno. Gdyby to pytanie, było i zadane wcześniej, to powiedziałbym – nieudana sprzedaż starego szpitala,który się tego domagał. Natomiast w tej chwili, trudno mi wypowiadać się autorytatywnie, co jest takim brakiem sukcesu.

Redakcja: Czy zamierza Pan ponownie kandydować do Rady Powiatu?

Norbert Mika: Na to pytanie nie znam jeszcze odpowiedzi, dlatego że zastanawiam się czy kandydować, czy nie kandydować. Powiem szczerze: jako historyk, jako dyrektor gimnazjum, mam co robić.

RANKING RADNYCH "USTĄP PIERWSZEŃSTWA"
WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

52 KOMENTARZE

  1. emu

    kiedy norpet wreszcie na zielonej..trawce wyladuje..?

  2. emu

    kiedy norpet wreszcie na zielonej..trawce wyladuje..?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here