Jan Matyja – Rada Powiatu

1

Oceń radnych minionej kadencji  w rankingu pn. "Ustąp pierwszeństwa". Posłuchaj co o swojej kadencji ma do powiedzenia Jan Matyja i oceń go. Radni Miasta – głosuj >> Radni Powiatu – głosuj >>

Posłuchaj wypowiedzi
Jana Matyi

 

- reklama -

 

Redakcja: Co Pan uważa za swój największy sukces mijającej kadencji i dlaczego?

Jan Matyja: To jest dość obszerne pytanie, które wymaga całego podsumowania. Myślę, że to, że pewne inicjatywy wspieraliśmy jako klub PiSu, powodowało, że ten powiat się rozwijał. Rozwój tego powiatu widzimy poprzez drogi, poprzez szpital, poprzez Zamek Piastowski, który jest w tej chwili remontowany.

Redakcja: Czego nie udało się Panu zrealizować w mijającej kadencji? Jak Pan myśli co było tego powodem?

Jan Matyja: Są takie rzeczy. Myślę, że chodzi o  rodzicielstwo rodzin zastępczych. Myślę, że tu jest szerokie pole, gdzie powiat mógłby poszerzyć te działania, bo dzieci potrzebujących opieki jest bardzo dużo. Sygnalizowaliśmy to, ale nie do końca chyba wyczerpaliśmy pewne tematy. Myślę, że w następnej radzie znajdzie się więcej osób, które będą tym zainteresowane i będą na tym polu działać. Życzę im powodzenia. Myślę, że możnaby było stworzyć miasteczko rodzin zastępczych. Są obiekty, które należą do Skarbu Państwa, a są niewykorzystane. Taką nowalijką było stworzenie obiektu w Kuźni Raciborskiej. Z przykrością muszę powiedzieć jednak, że widziałem pewne tematy, które nie były ruszone wcześniej i w tej chwili wychodzą na jaw błędy. Nie mamy specjalistów, a powinniśmy się wzorować na obiektach, które są prowadzone dłużej i mają doświadczenie, a my z tego nie korzystamy.

Redakcja:
Czy zamierza Pan ponownie kandydować do Rady Powiatu?

Jan Matyja: Będę kandydował. Chciażby z tego względu, żeby te rzeczy rozpoczęte w poprzedniej kadencji kontynuować i żeby z owocnym sukcesem zostały doprowadzone do końca.

RANKING RADNYCH "USTĄP PIERWSZEŃSTWA"
WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. wyborca

    Z uwagą posłuchałem i przeczytałem, co Pan ma do powiedzenie? i co? Nic !!! „Ustąp Pan miejsca innym” Niby co chciałby Pan kontynuować???

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here