Unitki z honorem żegnają Ligę Mistrzyń

  Nie udało się niestety piłkarkom RTP Unii Racibórz odrobić strat z pierwszego meczu, przegranego z Broendby 2:1. W stolicy Danii mistrzynie Polski wygrały co prawda 1:0, ale to za mało by awansować dalej. W następnej rundzie zagra Broendby

  Mecz doskonale ułożył się dla zawodniczek Remigiusza Trawińskiego. Już w 7 minucie Marta Stobba zdobyła bramkę. Od tego momentu piłkarki z Kopenhagi osiągnęły optyczna przewagę jednak unitki umiejętnie się broniły i bez straty gola przetrwały ten trudny okres. Końcówka pierwszej połowy była już bardziej wyrównana. Mimo prób z obydwu stron wynik nie uległ już zmianie.

  - reklama -

  W drugiej połowie unitki próbowały strzelić bramkę dającą im awans do 1/8. Nie było to zadanie łatwe bo defensywa Brøndby grała bez zarzutu. Minuty mijały, a wynik wciąż się nie zmieniał. Walka toczyła się głównie w środku boiska. W końcówce meczu Dunki pilnowały własnej bramki i nastawiły się na kontry. Mimo ambitnych prób unitek wynik nie uległ już zmianie. Tym samym dzięki lepszemu bilansowi bramek zdobytych na wyjeździe do 1/8 awansują piłkarki z Kopenhagi.

  Unitki pokazały, że stać je na równorzędna walkę z drużynami europejskiej czołówki. Team Remigiusza Trawińskiego prezentował się w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń o niebo lepiej niż przed rokiem. Awans był na wyciągnięcie ręki. Do trzech razy sztuka, miejmy nadzieję, że trzecie podejście w przyszłym roku będzie skuteczne. źródło: oficjalna strona klubu 

  – Pierwsza połowa należała do drużyny gospodarzy. My ograniczaliśmy się do kontr i po jednej z nich objęliśmy prowadzenie. W drugiej części zagraliśmy naprawdę wielki mecz. Stworzyliśmy kilka sytuacji do zdobycia drugiej bramki. Po strzale Anny Żelazko rywalki wybiły piłkę z linii bramkowej. Dwie dobre okazje miała Patrycja Pożerska. Unia zaprezentowała naprawdę przyzwoity, europejski poziom. Była duża szansa na awans. Tym bardziej szkoda, że odpadliśmy. Podobno w futbolu szczęście sprzyja lepszym. Nie jestem po dzisiejszym meczu o tym przekonany – powiedział po spotkaniu trener Remigiusz Trawiński (za sport.onet.pl ) 

   

  Broendby Kopenhaga – RTP Unia Racibórz  0:1

  Bramka: Stobba (7')

  Unia: 1 Daria Antończyk (GK), 3 Marlena Hajduk,  4 Hanna Konsek, 6 Paulina Kawalec,  10 Anna Żelazko,  11 Agnieszka Winczo,  16 Anna Sznyrowska,  18 Marta Mika,  23 Marta Stobba (C) 7',  27 Patrycja Pożerska, 57 Ivana Bojdová (67min. – 66 Patrycja Wiśniewska)

  Broendby: 1 Stina Lykke Petersen (GK), 4 Signe Pries Andersen, 5 Cecilie Sandvej, 7 Malene Olsen (C), 8 Theresa Nielsen, 9 Nanna Christiansen, 10 Camila Kur Larsen, 12 Lene Jensen (75min. – 6 Anette Ancker), 13 Sanne Troelsgaard, 17 Tina Rasmussen, 20 Anja Thorsen (64min. – 21 Emma Madsen)

  Żółte kartki: Żelazko (76')

   

  /ps/

  - reklama -

  4 KOMENTARZE

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here