Halloween w Kinie Bałtyk

29 października widzowie Kina Bałtyk będą mieli okazję przeżyć prawdziwe chwile grozy podczas Halloweenowego Maratonu Filmowego.  W programie znajdują się trzy filmy: "Miasto ślepców", "Antychryst" oraz "Prawo zemsty".

W ubiegłych latach halloween'owe maratony w Kinie Bałtyk cieszyły się ogromną popularnością. W tym roku maraton odbędzie się 29 października. Bilety są już w sprzedaży! Podobnie jak w roku ubiegłym kosztują 25 zł. Podczas  trwania  maratonu wyświetlone zostaną trzy filmy: "Miasto ślepców", "Antychryst" oraz "Prawo zemsty". Pierwszy seans rozpocznie się już o 22.00.  

- reklama -

"Miasto ślepców"

reżyseria: Fernando Meirelles
scenariusz: Don McKellar
premiera: 27 marca 2009 (Polska) 2009-03-27 14 maja 2008 (Świat) 2008-05-14
produkcja: Brazylia, Japonia, Kanada
gatunek: Dramat, Thriller

 

Thriller o tajemniczej epidemii ślepoty, która dotknęła ludzkość, powstał na podstawie powieści noblisty Jose Saramago. W niewyjaśnionych okolicznościach mieszkańcy pewnego miasta tracą wzrok. Nagła choroba rozprzestrzenia się z taką prędkością, że wkrótce porzucone zostają wszelkie próby znalezienia lekarstwa, gdyż każdy kontakt z zarażonym powoduje utratę wzroku. Wśród ludzi wybucha panika. Władze są coraz bardziej bezradne, w obliczu szerzącej się epidemii decydują się odizolować chorych w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym i poddać ich kwarantannie. Wraz z gwałtownie rosnącą liczbą pacjentów dramatycznie pogarsza się ich sytuacja. Stopniowo wyczerpują się zapasy jedzenia, zaczyna się walka o władzę. Jeden ze zbuntowanych pacjentów (Gael Garcia Bernal) posuwa się do niewyobrażalnej brutalności stając się samozwańczym przywódcą jednej z grup. Do szpitala trafia także kobieta (Julianne Moore), która pozorując utratę wzroku, postanawia towarzyszyć swojemu mężowi.

"Antychryst"

reżyseria: Lars von Trier
scenariusz: Lars von Trier
premiera: 29 maja 2009 (Polska) 2009-05-29 17 maja 2009 (Świat) 2009-05-17
produkcja: Dania, Francja, Niemcy, Polska, Szwecja, Włochy
gatunek:  Dramat, Horror, Psychologiczny

Światowej sławy psychiatra i jego młoda żona, badająca historie czarownic w średniowieczu, wyjeżdżają do domu na odludziu, by zaszyć się przed światem i zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami. Zamiast ukojenia znajdą tam jednak niszczycielską moc sięgającą początków świata. Będą musieli stawić czoła potężnej i przerażającej sile, z której istnienia nie zdawali sobie sprawy. Willem Dafoe ("Ostatnie kuszenie Chrystusa", "Spiderman") i Charlotte Gainsbourg ("21 gramów") w horrorze twórcy kultowego "Królestwa" i "Przełamując fale" Larsa von Triera. Przełomowe efekty specjalne studia Platige Image, niesamowite zdjęcia Anthonego Dod Mantle, nagrodzonego Oscarem za film "Slumdog. Milioner z ulicy". To wszystko zapowiada rewolucyjny film grozy na miarę "Dziecka Rosemary" Polańskiego i "Lśnienia" Kubricka.

"Prawo zemsty"

reżyseria: F. Gary Gray
scenariusz: Kurt Wimmer
premiera: 27 listopada 2009 (Polska) 2009-11-27 23 września 2009 (Świat) 2009-09-23
produkcja: USA
gatunek:  Thriller

Clyde Shelton (Gerard Butler) jest przykładnym mężem i ojcem oraz uczciwym człowiekiem, którego żona i córka zostają brutalnie zamordowane podczas włamania do ich domu. Kiedy zabójcy zostają schwytani, sprawę dostaje głodny sukcesu prokurator z Filadelfii, Nick Rice (Jamie Foxx). Nick proponuje jednemu z podejrzanych złagodzenie wyroku w zamian za zeznania przeciwko wspólnikowi.  Mija dziesięć lat. Człowiek, który uniknął kary za morderstwo zostaje znaleziony martwy, a do winy bez wahania przyznaje się Clyde Shelton. Po czym bez ogródek uprzedza Nicka: albo ten naprawi błąd w systemie sprawiedliwości, przez który ucierpiała jego rodzina albo kluczowe osoby związane z tamtym procesem zginą. Niebawem Shelton zaczyna spełniać swoje groźby, aranżując zza krat więzienia serię wyjątkowo szatańskich zabójstw, których nie da się przewidzieć ani powstrzymać. Na Filadelfię pada strach, kiedy znane osobistości, jedna po drugiej giną z polecenia Sheltona, a władze są bezradne wobec jego bezwzględnych poczynań. Kolejnym ofiarom zapobiec może jedynie Nick, lecz w tym celu będzie musiał przechytrzyć  błyskotliwego socjopatę w makabrycznym pojedynku umysłów, w którym nawet najdrobniejszy błąd oznacza śmierć. Zdając sobie sprawę, że na muszce Sheltona znalazła się teraz jego własna rodzina, Nick zaczyna rozpaczliwy wyścig z czasem, stając do walki ze śmiertelnie niebezpiecznym przeciwnikiem, który zawsze zdaje się wyprzedzać go o krok.

 

źródło: filmweb

/p/

 

———————————————————–

REKLAMA:

Gamepad Logitech Precision USB

Wygoda
Znajomy sposób sterowania: nie musisz się uczyć obsługi gamepada .
Solidna konstrukcja: jakość, której przywykłeś oczekiwać po produktach firmy Logitech.

 

Kontrola
Cztery przyciski akcji i cztery spusty: reaguj szybciej i z większą precyzją.

Komfort
Ergonomiczna konstrukcja: graj komfortowo.

 

Wymagania systemowe:

PC
Windows ® 98, Windows® 2000, Windows® Me, Windows® XP, Windows® Vista™
Procesor Pentium® (lub zgodny)
Port USB

Mac
Mac® OS X (10.2.3 lub nowsza wersja)
Port USB

 

Zawartość opakowania
Logitech® Precision™ Gamepad 2
Instrukcja użytkownika
2-letnia gwarancja

 

Cena w SOFT-ib : 40 zł

(Cena na dzień 18.10.10)

 

 

 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here