Jaromir Nohavica w Raciborzu

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza na spotkanie z Jaromirem Nohavicą, które odbędzie się 8 listopada 2010r. w Bibliotece przy ul.Kasprowicza12.Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Meandry sztuki na pograniczu polsko-czeskim” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa.

Uwaga! W związku z ograniczoną ilością miejsc wejście na spotkanie będzie możliwe tylko z zaproszeniem.

- reklama -

Bezpłatne zaproszenia na spotkanie są do odbioru w sekretariacie Biblioteki przy ul. Kasprowicza 12 do dnia 5 listopada br.

Jaromír Nohavica (ur. 7 czerwca 1953 w Ostrawie) – czeski pieśniarz, kompozytor i poeta. Poza Czechami sporą popularnością cieszy się również w Polsce, gdzie także koncertuje od 1998 roku. Twórczość Nohavicy, mieszkającego na pograniczu kultur na Śląsku Cieszyńskim, przesiąknięta jest również polskimi akcentami, a artysta swobodnie mówi po polsku (prowadzi konferansjerkę swoich koncertów po polsku, choć twierdzi, że nigdy się nie uczył tego języka). W 2009 roku ukazał się album Świat według Nohavicy, z piosenkami Nohavicy w polskim tłumaczeniu i wykonaniu polskich artystów.

Piosenki Nohavicy mają bardzo różny charakter. Są wśród nich zarówno poetyckie, pełne zadumy ballady jak i wesołe, wręcz rubaszne pieśni /za wikipedią/.

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Ta uczta duchowa – spotkanie z wielkim czeskim artystą nie będzie miałą charakteru koncertu. Będzie to po prostu miłe spotkanie z bardzo ciekawym, znanym i wybitnym człowiekiem. W takim spotkaniu nie może wzić udziału 300 czy 500 osób bo zatraciłoby ono oczekiwany charakter. A sala w naszej Bibliotece wcale nie jest tak mała. Może pomieścić nawet do 150 osób.
    Natomiast Jego muzyki będziemy mogli posłuchać na koncercie w dn. 8 grudnia br. organizowanym przez MiPBP, przy ul.Kasprowicza 12.Tytuł koncertu: „Nohawica wredług Łanuszki – spotkanie z Michałem Łanuszka”
    GRATULUJĘ BIBIOTECE POMYSŁU i DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKIE WSPANIAŁE SPOTKANIA JAKIE ORGANIZUJE CO MIESIĄC DLA RACIBORZAN !

  2. Panie Klima, teksty o „oczekiwanym charakterze” to niech pan sobie zamieszcza wtedy gdy bedzie miał Pan taki sam dostep do biletow jak przecietny raciborski Kowalski.Pan dostał je „z urzedu” tak jak panscy koledzy z UM ktorzy w znakomitej wiekszosci nie wiedza nawet co to za jeden ten Nohavica.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here