Jestem pierwszoklasistą

Dzień 2.10.2010 r. w Szkole Podstawowej nr 18 był świętem dla uczniów klas pierwszych. W tym dniu dzieci zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Zgodnie z tradycją kandydatów i ich rodziców przywitała para książęca wraz z damami dworu. Następnie uczniowie udali się do komnat aby zdobyć odpowiednie sprawności. Po pokonaniu prób w komnatach, dzieci zostały pasowane przez panią dyrektor mgr Danutę Skórę na uczniów SP18. Ponadto Książę nadał klasom nazwy jakie sobie wcześniej wybrały. Po pasowaniu, zgodnie z tradycją Księżna zaprosiła uczniów z wychowawcami oraz ich rodziców na posadzenie krzewów rododendronów na zielonych terenach naszej szkoły. Urozmaiceniem całej uroczystości był Festyn Szkolny, w czasie którego rodzice wraz ze swoimi pociechami mogli szczegółowo zapoznać się z działalnością Szkoły Podstawowej nr 18.

Uroczystość „Pasowania” na pierwszaka przygotowały wszystkie panie z edukacji wczesnoszkolnej, a nad całością czuwała I. Jaskot.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here