Będzie kolejna wycinka drzew

Miasto i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad doszli do porozumienia co do remontu Hulczyńskiej i Bogumińskiej (DK 45). Wcześniej Dyrekcja nie chciała się zgodzić, by kanalizacja biegła pod jezdnią.

Prezydent M. Lenk powiedział m.in. – Niewątpliwie lokalizowanie kanalizacji w pasie drogowym powoduje niszczenie tej drogi ponieważ pod wpływem ciężkich samochodów ciężarowych włazy do studzienek niszczą się i zapadają, a to powoduje, że trzeba często te drogi remontować.

- reklama -

 

Prezydent przyznał, że najlepszym rozwiązaniem jest sieć wodociągowa biegnąca z dala od drogi, niestety wtedy zazwyczaj wiąże się to z koniecznością wykupu prywatnych gruntów, a to mogłaby trwać zbyt długo, więc ostatecznie gmina dogadała się z GDDKiA, że kanalizacja powstanie pod chodnikiem. Żeby to jednak zrobić, miasto będzie musiało powycinać drzewa. Magistrat już liczy się z protestem mieszkanców. Przygotowania do tego dużego remontu mają ruszyć jeszcze w tym roku, a w przyszłym zaplanowane są same prace. Remont może potrwać nawet pół roku.

 

/w/

 

————————————

REKLAMA:

 

G Data AntiVirus 2011

 

http://static.komputerswiat.pl/download_images/Bezpieczenstwo/Antywirusy/GDATA_AntiVirus_2010/screen2.jpg G Data AntiVirus 2011 gwarantuje najwyższy poziom ochrony podczas przeglądania stron WWW. Rozpoznaje i blokuje wirusy, rootkity, robaki, spyware, trojany, backdoory. Chroni Twoją prywatność podczas wykonywania płatności on-line blokując wszelkie próby wyłudzenia danych. Uniemożliwia zainfekowanie systemu , dzięki czemu komputer działa szybko i stabilnie.

 

Cena w SOFT-ib : 109 zł
(Cena na dzień 22.10.10)

 

 

 

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here