W Lorze czuć muzykę

1

Trzecia Jesień Muzyczna – projekt Raciborskiego Centrum Kultury dobiega końca. W najbliższą niedzielę w jej ramach na deskach RCK-u wystąpi Lora Szafran. Artystka wystąpi w niecodziennym repertuarze, bo z muzyką Chopina. – To będzie taki Chopin na jazzowo – śmieje się Janina Wystub, dyrektor RCK.Artystce towarzyszyć będzie zespół instrumentalny oraz kwintet smyczkowy, który skrzyknął się specjalnie na okazję niedzielnego koncertu. – To młodzi artyści, niektórzy jeszcze studiujący na akademiach muzycznych. Na pewno będzie można liczyć z ich strony na bardzo świeże brzmienie – zachęca Wystub.

Janina Wystub już kilkakrotnie miała okazję spotkać się z artystką. – To bardzo ciepła i miła osoba. Czuje się w niej muzykę, piękno – twierdzi dyrektor. Na koncert czekają nie tylko raciborzanie, sporo biletów zarezerwowali mieszkańcy innych miast. Początek tej jazzowej uczty z Lorą Szafran o 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina. Bilety w cenie 20 zł.

- reklama -

*******

Koncert zatytułowany "Tylko Chopin" jest częścią projektu "Muzyka Fryderyka Chopina" zorganizowanym w 200 rocznicę urodzin kompozytora.

Spośród wielu jazzowych interpretacji utworów Fryderyka Chopina, wersja Lory Szafran i Bernarda Maseli, chociaż posiada widoczny jazzowy rys aranżacyjny, uważana jest za najbliższą oryginałowi. Teksty napisane dla tego materiału przez wybitną poetkę – Justynę Holm doskonale podkreślają piękno chopinowskiej muzyki. Artyści towarzyszący Lorze Szafran to czołówka polskiej sceny jazzowej oraz kwintet smyczkowy w skład którego wchodzą studenci Akademii Muzycznych.

Zespół doskonale odnajduje się w repertuarze bardzo zbliżonym do klasycznego, chociaż aranżacje Bernarda Maseli umieszczają go na pograniczu jazzu. Jeśli dodamy do tego kunszt wokalny Lory Szafran, to z całą pewnością koncert ten będzie przeżyciem dla wszystkich widzów którzy zdecydują się na jego wysłuchanie.

———————————————————————–

REKLAMA

 

 
pn. – pt.: 9.00 – 21.00
sb. – ndz.: 10.00 – 22.00

ul. Rybnicka 135
47-400 Racibórz

Tel. 32 777 43 41
        32 777 43 42

 
 
 
 
 
 
 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. tyrw

    Ale czy raciborzanie docenią wokal i kunszt Lory. Czy tak jak zawsze będzie garstka stałych bywalców. Czego raciborzanie słuchają? Ciekawa byłaby taka sonda

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here