RTP przegrywa sparing przed hitem jesieni

  W spotkaniu towarzyskim rozgrywanym w sobotę w ramach obchodów 150-lecia sportu w Żorach piłkarki RTP Unii Racibórz uległy AZS-owi Wrocław 3:2. Już w najbliższą sobotę unitki zmierzą się z Medykiem Konin o tytuł mistrza jesieni.

  Spotkanie rozegrano w sobotę 25 października na stadionie MOSiR w Żorach. Już w 5. minucie meczu za sprawą samobójczego trafienia Karoliny Gradeckiej prowadzenie objęły raciborzanki. Po zmianie stron zaatakowały zawodniczki AZS-u. W 55. minucie wrocławiankom udało się wyrównać wynik spotkania. Tym razem niefrasobliwie we własnym polu karnym interweniowała Marta Mika, która skierowała piłkę do własnej bramki. Po niespełna 10 minutach zawodniczki AZS-u objęły prowadzenie. Monika Koziarska wykonywała rzut wolny zza pola karnego rywalek, uderzyła piłkę mocno, kierując ją bezpośrednio do bramki strzeżonej przez Dorotę Wilk. Zdobyta bramka podziałała mobilizująco na poczynania akademiczek, które w 69 minucie zdobyły kolejną bramkę autorstwa Agaty Tarczyńskiej. Unitki tego dnia stać było na zdobycie jeszcze bramki kontaktowej, w  78 minucie trafiła Agata Tarczyńska, ale ostatecznie spotkanie w Żorach zakończyło się zwycięstwem AZS-u 3-2 (0-1).

  - reklama -

  24 października, stadion MOSiR Żory, mecz towarzyski:

  RTP Unia Racibórz – KŚ AZS Wrocław 2-3 (1-0)

  Bramki : K. Gradecka (5' samobójcza), A. Mańczyńska (78') – M. Mika (55' samobójcza), M. Koziarska (64'), A. Tarczyńska (69')

   
  AZS Wrocław : Dąbek – Sołtys, Gradecka, Żyła, Aszkiełowicz – Nazarczyk (60' Nosalik N.) – Płonowska, Koziarska, Chojnowska, Janicka – Tarczyńska

   
  Unia Racibórz : Wilk – Mika, Sosnowska, Hajduk (65'Pudlik) – Mańczyńska, Kawalec, Maciaszczyk (55' Zisch), Sokolenko – Żelazko – Winczo, Jaszek (63' Wieczorek)

  Unitki nie zagrały w najsilniejszym składzie z uwagi na drobne kontuzje, wyjazdy na uczelnię oraz sprawy osobiste. Jednak najwazniejszy dla unitek będzie sobotni mecz z Medykiem, który zadecyduje o tym która z drużyn zostanie liderem po rundzie jesiennej.

   

  źródła: www.ks.azs.wroclaw , www.rtpunia

  fot. www.ks.azs.wroclaw

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here