Przejechali 6818 kilometrów dla chorej Magdy

6818 kilometrów przejechali łącznie wszyscy uczestnicy akcji charytatywnej na rzecz chorej Magdy. Na rowerki stacjonarne wsiadło około 150 osób. Najstarsi uczestnicy maratonu mięli 65 lat.

Maraton rozpoczął się w piątkowy wieczór i trwał 24 godziny. Każdy kto przyszedł tego dnia do klubu "Only You" mógł pomóc chorej Madzi jeżdżąc na rowerkach stacjonarnych. Jako pierwszy na rowerek wsiadł tata Magdy – Bartek – i to on przejechał pierwszy kilometr. Potem padła komenda "START" i się zaczęło. Babcia, dziadek, ciocia, wujek, braciszek – pierwsze kilometry przejechali członkowie rodziny dziewczynki.

- reklama -

 

 

Rowerki były w nieustannym ruchu. Uczestnicy narzucali sobie naprawdę szybkie tempo. Jedni „jechali” 70km/h, inni 30km/h. Każdy dawał z siebie wszystko. Jedni jechali 30 minut, inni 4 godziny non stop. Przez cały czas trwania maratonu podkreślaliśmy, że liczy się KAŻDY kilometr. Byli tacy, którzy przychodzili po kilka razy i potem na „tablicy” odnotowywali swoje wyniki, np. „5km + 10km + 10km” i podpis.

 

 

Uczestnicy organizowali się w grupy. Byli raciborscy triathloniści reprezentujący AWF Katowice; byli kolarze górscy z grupy „MTB Racibórz”; byli młodzi piłkarze z Unii Racibórz. Przeważali jednak uczestnicy indywidualni. Jeśli chodzi o płeć, to chyba było po równo. W maratonie wzięły udział dzieci. Jedne przyszły, żeby popedałować, inne po to, żeby się pobawić z Magdą. Biegały, krzyczały, malowały obrazki, które na koniec akcji znowu będą licytowane. Liczba uczestników przekroczyła oczekiwania organizatorów. Udział w akcji wzięło 150 osób, które łącznie przejechały 6818 kilometrów. Za każdy kilometr sponsorzy wpłacą na rzecz chorej Madzi 50 gr.

 

 

fot. poza-czasem.pl

oprac.p

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here