40 lat partnerstwa pomiędzy Märkischer a Wrexham

0

W hrabstwie Wrexham odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 40-lecia partnerstwa pomiędzy oficjalnymi partnerami Powiatu Raciborskiego – Hrabstwem Wrexham i Powiatem Märkischer. Starosta, Adam Hajduk podczas uroczystości wręczył obu szefom samorządów podkowy wykonane przez Jana Sochę z Bieńkowic.

Uroczystości odbyły się w dniach 21 – 22 października. W trakcie jubileuszu odbyło się także oficjalne otwarcie wystawy sztuki pt. "Time/Zeit/Czas/Amser", która prezentuje prace ośmiu artystów z czterech powiatów tj. Märkischer, Elbe-Elster, Wrexham i Raciborskiego. Na wystawie można zobaczyć prace dwóch artystów z naszego powiatu – instalację pt. PRZESTRZEŃ.RODZINA autorstwa Ewy Lenard oraz serię ikon i obrazów Grzegorza Tomasiaka. Wystawa ta zagości w powiecie raciborski w przyszłym roku.

- reklama -

 

 

Starosta Raciborski Adam Hajduk wręczył obu szefom samorządów podkowy wykonane przez mistrza kowalstwa Jana Sochę z Bieńkowic. Uroczystości jubileuszowe uświetnił koncert, w którym wystąpiły m.in. 70-osobowa orkiestra z Märkischer "Kreisjugendorchester", orkiestra z Wrexham oraz niemiecki zespół ‘Spielmannzug Drupplingsen’.

 

oprac.p

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here