Jak obiecali tak zrobili. Opozycja w ślad za prezydentem

18

Na wczorajsze spotkanie z prezydentem w Sudole przyszli nie tylko mieszkańcy dzielnicy, ale również radni miejscy. Robert Myśliwy pytał o pieniądze, które wydano na film promocyjny, a radna Małgorzata Lenart o wadliwe rondo okularowe. – Z mojego spotkania z mieszkańcami robicie sobie kampanię wyborczą – odpowiedział prezydent.

– Jestem pod dużym wrażeniem filmu, jaki Pan tutaj nam przedstawił na początku. Czy nie warto było tych 16 tys zł, które przeznaczono na jego produkcję wydać na coś ważniejszego? – pytał Robert Myśliwy. Prezydent oznajmił, że dokumentować trzeba i że te 16 tys to nie jest wcale dużo. – To co mogliśmy zobaczyć na filmie okumentowane było przez wiele lat przez RTK i to z tych materiałów film powstał – mówił prezydent Lenk. Wojciech Krzyżek, który wraz z Ludmiłą Nowacką towarzyszył prezydentowi w tym spotkaniu dodał, że z takiej dokumentacji, jeśli chodzi o środki pozyskiwane z UE są rozliczani.

- reklama -

 

 

 

 

 

Mieszkańcy natychmiast podchwycili temat źle wydanych pieniędzy i zapytali ile kosztowała toaleta dla psów, mieszcząca się przy ulicy Żorskiej. – Wy psy macie głównie w zagrodach, ale w mieście jest inaczej. Psy zasrywają nam całe miasto. Dlatego robimy różne akcje, aby uświadomić ludziom, że po psach należy sprzątać. Mam psa i zbieram jego odchody – mówił prezydent.

 

 

 

 

 

Po wystąpieniu Myśliwego do głosu doszła Małgorzata Lenart, która pytała o rondo okularowe przy Kościele św. Mikołaja. – Mówiono, że gdy będzie obwodnica to tiry nie będą jeździć przez rondo okularowe i że to że jest ono za wąskie nie będzie przeszkadzać. Tymczasem tiry nadal tamtedy jeżdżą. Rondo jest źle wykonane. Kto podpisał się pod tym projektem ronda? – pytała Lenart. Odpowiedzi nie uzyskała, gdyż prezydent uznał, że radna miała dużo czasu na to, aby zadawać takie pytania na sesji rady miasta i nie powinna zadawać na spotkaniu w Sudole pytań nie dotyczących tego miejsca.

 

 

 

 

 

Radny Roman Wałach poruszył temat szkoły w Sudole. – Co dalej z tą szkołą? Rodzice zapisują swoje dzieci do tej szkoły, bo wierzą, że ona będzie istnieć. 4 lata temu wydawało się, że jest pomysł na tę szkołę, a teraz co? Czy szkoła zostanie zamknięta? – pytał Wałach. – Mamy tutaj teraz 23 uczniów. Gdyby nie przedszkole, które tutaj powstało to szkoła by się nie obroniła, ale z tego co pamiętam to Pan sam chciał ją zamknąć – odpowiedział prezydent. – Nigdy nie przychodzili tutaj ludzie z zewnątrz. Teraz przychodzą i niszczą mi spotkanie. Chcą moim kosztem zrobić sobie kampanię wyborczą – dodał.

 

/p/

————————————————

REKLAMA:

Notebook Acer Aspire 7540G

 http://wiesz.pl/24373-39819-large/acer-aspire-7540g-524g50mn-m520-4gb-173-500gb-dvd-ati-hd-56501gb-win-7-home-premium.jpgNotebook z ekranem o przekątnej 17.3'', charakteryzujący się natywną rozdzielczością 1600 x 900 wyposażony w matryce WXGA. Wyposażony jest w procesor AMD Turion II M520 o częstotliwości taktowania 2.3 GHz,z zainstalowaną pamięcią 4GB RAM oraz dysk twardy SATA o pojemności 500 GB. Posiada wbudowaną kartę graficzną MATI Mobility Radeon HD 5650 i kartę dźwiękową zgodną z Sound Blaster. Notebook ma wbudowany nagrywarkę DVD oraz kamerę internetową. Wyposażony jest w złącze HDMI, 4 porty USB 2.0 oraz czytnik kart pamięci. Zainstalowany system to Windows 7 Home Premium 64 bit PL

Cena w Wiesz.pl: 2399 zł

(Cena na dzień 29.10.10)

 

 

 
 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

18 KOMENTARZE

 1. A za czyje pieniadze postawiono ten oto baner? Czy za pieniądze ,,Nowoczesnej,, czy za pieniądze komitetu Racibórz 2000, czy też pieniądze wyłożył sam Przewodniczący /jeszcze/ Tadeusz Wojar /podpisany/! W tle obok r u i n a, czy ona jest wyrazem kompetencji …itd? Fajnie wyszło /ruina/ szydło z wora ha! ha! ha![img]upload/small_1Zdjęcia-0029.jpg[/img][img]upload/small_2Zdjęcia-0028.jpg[/img]Gdzie ta skuteczność i profesjonalizm w usuwaniu ruin?[img]upload/small_11ScreenShot026.jpg[/img]

 2. [img]upload/small_5ScreenShot108.jpg[/img][img]upload/small_8ScreenShot109.jpg[/img]

 3. Czy tu chodzi o nostalgię za minionym systemem? Nawet czcionka jakby z plakatów propagandowych i dawnych etykiet zapałczanych.

 4. ha!ha!

  Konsekwentnie olewają chodniki te odległe od kościoła![img]upload/small_6ScreenShot085.jpg[/img]

 5. ha!ha!

  Skutecznie do ruiny doprowadzają stare kamienice![img]upload/small_4ScreenShot087.jpg[/img]

 6. Tadeusz Wojnar również jako Prezes Nowoczesnej jest bardzo skuteczny![img]upload/small_3ScreenShot096.jpg[/img]

 7. Racek

  Jak pamiętam Sudół to część Raciborza, i jego problemy są problemani Raciborza.

 8. dobrze

  dobrze ze Prezio robi filmy o Raciborzu bo historycznie kjak znalazł.Skoro Kandydaci na radnych tego nie wiedzą i nie chcą historycznych dokumentów to źle dla Raciborza.Lepiej takich co chcą zacierać historię i jej nie chćą dokumentować to lepiej nie wybierać na Radnych a ci z Namu tacy niestety są

 9. dobrze

  dlaczego redakcja usunęła mój narmalny wpis tzn napisałem że źle jest że r.myśliwy krytykuje Prezydenta za robienie filmów historycznych Raciborza a Namowi się to nie podoba.Panie Myśliwy i pan z taką filozofią startuje na Prezvdenta??Politycznie jest Pan niedojrzały a za krytykę robienia materiałów historycznych stawia Nam jako sektę polityczną o wąskim pasie tolerancji.Prawie sekta.Wpisałem się na Naszraciborz.pl jak by znowu zadziałała cenzura i będę kontynuował wpisy za każdym razem jak będzie cenzura aż do wyborów.NO to cześć dla Nam-u.

 10. dobrze

  ktoś z Namu pisze o nastalgi za minionym okresem przeciwników politycznych a w TYTULE ma zawartą totalną nostalgię tj nasza partia,nasz sojusz z Sowietami,nasze miasto a powinno być moje miasto moja ojczyzna,moja wolność jak widać szalona różnica.Wychodzimy od samych siebie dla innych.Publiczna czyli mnoga może być komunistycza czyba że szczególona sytuacja że ciąża ale ona i tak była przed komunizmem.Koledzy z Namu jak piszecie coś to się zastanówcie!!!!

 11. gorąco polecam: [url=http://www.youtube.com/watch?v=mA7wKUYU3f0]http://www.youtube.com/watch?v=mA7wKUYU3f0[/url]

 12. /…/ Nigdy nie przychodzili tutaj ludzie z zewnątrz. Teraz przychodzą i
  niszczą mi spotkanie. Chcą moim kosztem zrobić sobie kampanię wyborczą –
  dodał./…/
  to na spotkaniu byli … UFO ?
  co to znaczy ,,moim kosztem,, ?

 13. Pozostaje Mu dokonać , obyczajem sarmackim, opowiedzenia się w tamten[img]upload/small_1ScreenShot116.jpg[/img] tamten sposób! Należy wejśc pod stół i ……zaszczekać – hauuuuuu! hauuuuuuuuu! – nie będę ……więcej ł g a ł !

 14. Był film i ……juz zdjety ![img]upload/small_1ScreenShot124.jpg[/img]a było o ; akapulko w dewastacji, ,,budowanym,,rondzie na Einhendorffa, ,,zagospodarowanym,, pl. Długosza, ,,wyremontowanym,, basenie na Bema, o ,,wspaniałej,, obwodnicy, o ,,powstającej,, strefie zagospodarowania, ,,wyremontowanych,, zabytkowych kamienicach, no i był przejazd Sobieskiego przez Racibórz!

 15. bobol

  Widziałem film na stronie [url=http://www.lenk.pl]www.lenk.pl[/url]. Zapałaem dosłownie doła. Nic KONKRETNEGO nie zostało zrobione. NIC. Tylko mydlenie oczu! Cuda na kiju i kijem na Odrze pisane! Ten film powinien zobaczyć każdy! I niech sam podejmie decyzje! Ja już podłjałem. Już się nie lenkam!

 16. Murphy

  [img]upload/small_4ScreenShot119.jpg[/img]Nie mam sobie nic do zarzucenia!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here