Rolnicy apelują do prezydenta o pomoc

– Jeżeli na pomoc, o którą się zwracamy nie będziemy mogli liczyć, nasze rodziny mogą popaść w ubóstwo. Po prostu nie będziemy w stanie egzystować – piszą w liście do prezydenta Lenka rolnicy z Płoni, których uprawy ucierpiały w tegorocznej powodzi.

Zwracamy się z prośbą aby Prezydent Miasta Racibórz pomógł wszystkim rolnikom Raciborza i ich gospodarstwom, które ucierpiały na wskutek tegorocznej powodzi w Polsce, w miesiącach: maj i czerwiec w następujący sposób, tj. bezkosztowo sprowadzić wapno poprodukcyjne, nawozy, materiał siewny a także spowodować organizację dodatkowej pomocy państwowej oprócz tej, która wynika na mocy Ustawy z dnia 26 czerwca 2010r

- reklama -

 

Wiemy, że włodarze niektórych gmin powiatu raciborskiego, które ucierpiały podobnie jak gmina Racibórz w tegorocznej powodzi zorganizowali takową pomoc i życie ich rolników wróciło bądź też powoli wraca do normalizacji.

Nie jest też tajemnicą, że w chwili zagrożenia powodzią w mieście Racibórz zamyka się się śluzę mającą swoje miejsce przy RAFAKO S.A., co powoduje, że woda, która nie zalewa naszego miasta  –  zalewa za to nasze pola, na których praca jest naszym źródłem utrzymania. Podczas tegorocznego wezbrania wód rzeki Odry w naszym mieście, w miesiącu wrześniu miała miejsce w/w sytuacja. Dlatego tym bardziej domagamy się wszelkiej, bezkosztowej dla nas pomocy ze strony Prezydenta Miasta Racibórz.

Chcielibyśmy również z Panem Prezydentem się spotkać i szczegółowo omówić wszystkie problemy jakimi się borykamy na wskutek doznanych szkód podczas tegorocznej powodzi w Polsce, która również nawiedziła tereny rolnicze Raciborza. Prosimy zatem o jak najszybsze wyznaczenie daty i miejsca naszego spotkania w naszej sprawie gdyż opisywana przez nas nasza sytuacja jest pilna do rozwiązania, i wymagania natychmiastowych działań ze strony Pana Prezydenta.

Jeżeli na pomoc, o którą się zwracamy nie będziemy mogli liczyć, nasze gospodarstwa, nasze Rodziny mogą popaść w ubóstwo. Po prostu nie będziemy w stanie egzystować.

Rolnik żyje z tego, co wyrośnie na jego ziemi. Nasza ziemia, nasze pola potrzebują tak jak już wcześniej opisaliśmy środków, które spowodują, że po wyjałowieniu użytków rolnych, po powodzi – na nowo doczekamy się urodzaju plonów naszej pracy, że pozytywny skutek działań Pana Prezydenta dla naszego dobra pozwoli naszym Rodzinom godnie i normalnie żyć.

 

z poważaniem: rolnicy z Płoni (kilkanaście podpisów)

————————————————

REKLAMA:

Notebook Acer Aspire 7540G

 http://wiesz.pl/24373-39819-large/acer-aspire-7540g-524g50mn-m520-4gb-173-500gb-dvd-ati-hd-56501gb-win-7-home-premium.jpgNotebook z ekranem o przekątnej 17.3'', charakteryzujący się natywną rozdzielczością 1600 x 900 wyposażony w matryce WXGA. Wyposażony jest w procesor AMD Turion II M520 o częstotliwości taktowania 2.3 GHz,z zainstalowaną pamięcią 4GB RAM oraz dysk twardy SATA o pojemności 500 GB. Posiada wbudowaną kartę graficzną MATI Mobility Radeon HD 5650 i kartę dźwiękową zgodną z Sound Blaster. Notebook ma wbudowany nagrywarkę DVD oraz kamerę internetową. Wyposażony jest w złącze HDMI, 4 porty USB 2.0 oraz czytnik kart pamięci. Zainstalowany system to Windows 7 Home Premium 64 bit PL

Cena w Wiesz.pl: 2399 zł

(Cena na dzień 29.10.10)

 

 

 
 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here