Dzieci z SP nr 1 mają nowy plac zabaw

Stacja kosmiczna, pajęczyna linowa, tablica do gry w "kółko i krzyżyk"oraz nowe ławki i huśtawki znajdują się na nowym placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w dzielnicy Ostróg. Dziś odbyło się oficjalne otwarcie obiektu.

Plac zabaw powstał w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła". – Mamy nadzieję, że będzie niósł tę radość – mówi Beata Stępień, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu. Dziś w południe nastąpiło oficjalne otwarcie obiektu. Czerwoną wstęgę rozwiązali wspólnie prezydent Mirosław Lenk, wiceprezydent Ludmiła Nowacka oraz dyrektor szkoły Beata Stępień.

- reklama -

 

 

– Marzy nam się, aby taki plac zabaw znalazł się przy każdej szkole w naszym mieście – mówił prezydent. Dodał również, że będzie to trochę trwało bo inwestycja była kosztowna. Nowy plac zabaw kosztował prawie 300 tysięcy złotych.

 

 

– Chcemy, aby plac zabaw był miejscem spotkań, rozrywki, a przede wszystkim centrum aktywności fizycznej. Jest na nim wieża kosmiczna dla najmłodszych, centrum aktywności dla tych trochę starszych oraz pajęczyna – mówi Beata Stępień. Z obiektu korzystać będą mogli przede wszystkim uczniowie placówki, ale również wszystkie dzieci mieszkające w jego pobliżu. Na otwarciu pojawili się ci pierwsi i  chętnie zaprezentowali jak działają poszczególne urządzenia.

 

 

Budowa placu zabaw była dla dyrekcji szkoły bardzo ważna. – Jest to ogromny krok do przodu. Teraz jesteśmy przygotowani na przyjęcie w progi naszej szkoły 6-latków – mówi dyrektor SP 1. Przyznaje, że na chwilę obecną jest ich w szkole niewielu, ale już niedługo obowiązkiem będzie, aby 6-latki swoją edukację zaczynały w szkole, a nie w przedszkolu. – U nas będą miały bardzo dobre warunki – dodaje.

 

 

 

/p/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, że tylko dzieci szkolne maja plac zabaw a nikt nie pomyśli o rozbudowie placów zabaw ogólnodostępnych.Szanowna władzo naszego pięknego miasta place zabaw na Ostrogu to tragedia !!!!!!!!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here