Jarosław Gowin: stawiacie na właściwych ludzi

Zostając radną powiedziałam: wykorzystujcie mnie – tak rozpoczęła swoje wystąpienie 9 listopada na Konwencji PO w Strzesze w powiecie raciborskim radna Sejmiku Województwa Śląskiego Ewa Lewandowska .

Konwencję Platformy Obywatelskiej w powiecie raciborskim poprowadził poseł RP Henryk Siedlaczek. W spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł Jarosław Gowin – przewodniczący komisji nadzwyczajnej ds. zmian w Konstytucji RP i członek zarządu PO, wicewojewoda Adam Matusiewicz, prorektor raciborskiej PWSZ Jerzy Pośpiech, władze samorządowe miasta i powiatu, kandydaci na radnych do sejmiku, miasta i powiatu, członkowie i sympatycy PO.

- reklama -

 

Zwracając się do prawie wypełnionej sali poseł J. Gowin powiedział – dla nas ludzi Platformy jest bardzo ważne kiedy możemy się spotkać, kiedy możemy zobaczyć, jak jest nas wielu, kiedy możemy spojrzeć państwu w twarze, twarze, które tchną energią, profesjonalizmem, uczciwością. Tymi cechami wyróżnia się ziemia raciborska i cały Śląsk (…) Myślę, że tajemnica waszych sukcesów tkwi w tej niezwykłej jedności, którą zauważyłem, w ciężkiej pracy, którą wykonujecie od lat. Tkwi wreszcie w tym, że stawiacie na właściwych ludzi. Nie tylko przez ostatnią kadencję, ale także wcześniej przez wiele lat. (…) Mamy za sobą wybory prezydenckie, które było ważne, ale przed nami samorządowe, które są może ważniejsze, bo przecież na szczeblu samorządowym. Bo to przecież na szczeblu samorządowym rozstrzyga się wiele ważnych spraw. Dla Platformy Obywatelskiej te wybory są podwójnie ważne. Po pierwsze jesteśmy partią obywatelską, która chce jak najwięcej władzy przekazywać w ręce samych Polaków. Im więcej samorządności tym lepiej rządzona i dostatniejsza Polska. Po drugie już za rok czekają nas wybory parlamentarne. (…) Staje przed nami cały szereg wyzwań. Aby można dobrze było rządzić i premier i prezydent potrzebują partnerów na szczeblu samorządowym, potrzbują partnerów kompetentnych i odważnych, takich ludzi jak prezydent Lenk i cała jego drużyna. Chciałbym aby cała Platforma wyglądała, tak jak wy wyglądacie. Aby cała polska polityka była w rękach ludzi tak energicznych, pracowitych i oddanych zarówno Raciborzowi, ale i całej Polsce. Przyjechałem tutaj, aby pokłonić się przed Wami i życzyć sukcesów.

 

Wicewojewoda Adam Matusiewicz zwracając się do zebranych na sali przekazał jak najserdeczniejsze pozdrowienia od zarządu regionu śląskiego Platformy Obywatelskiej. Stwierdził, że PO w naszym regionie wystawiła kilkudziesięciu kandydatów w wyborach. Działacze i sympatycy Platformy chcą bowiem służyć zarówno krajowi, jak i lokalnej społeczności na szczeblu gminnym i powiatowym. Racibórz jest miastem niezwykłym – powiedział wicewojewoda – tutaj Platforma rządzi i współrządzi z zaprzyjaźnionymi ugrupowaniami od wielu lat i czyni to z doskonałym rezultatem. Do kandydatów powiedział – szanowni państwo jesteście faworytami w tych wyborach i jest to dla mnie fenomenem w skali województwa, że członków i sympatyków Platformy jest na terenie ziemi raciborskiej tak dużo, że PO była w stanie wystawić na tym terenie 4 listy. Nie wzięło się to jednak z przypadku, tylko z mrówczej pracy. Bardzo się cieszę, że wystawionych zostało też troje kandydatów do Sejmiku i mam nadzieję – mówił dalej wicewojewoda – że z całą tą trójką, za dwa i pół tygodnia spotkam się na pierwszej sesji Sejmiku w Katowicach.

 

Ubiegająca się o następną kadencję radna Sejmiku Ewa Lewandowska powiedziała – jak tylko zostałam radną, powiedziałam do starosty i prezydenta: wykorzystujcie mnie. I wykorzystywali, szczególnie starosta Hajduk. Tym stwierdzeniem bardzo rozbawiła zebranych, którzy byli bardzo poważni. Jednak później skrytykowała jednego z kandydatów na prezydenta Raciborza, który poparł jej kontrkandydata do Sejmiku z terenu Wodzisławia Śl.

 

Na zakończenie Konwencji kandydat na prezydenta Raciborza, M. Lenk stwierdził – Razem zwyciężmy. Na to stwierdzenie odpowiedział poseł H. Siedlaczek – święte słowa.

 

 

/w/

  

- reklama -

6 KOMENTARZE

  1. Wpeowstąpienie![img]upload/small_0ScreenShot220.jpg[/img][img]upload/small_0ScreenShot221.jpg[/img][img]upload/small_0ScreenShot222.jpg[/img]A co o tym myśla Raciborzanie?[img]upload/small_0ScreenShot223.jpg[/img][img]upload/small_0ScreenShot224.jpg[/img][img]upload/small_0ScreenShot225.jpg[/img]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here