Młodzi przeciwni agresji w polityce

"Język debaty publicznej sięgnął dna […] My, młodzi ! Stanowczo się temu sprzeciwiamy" – postulują młodzi politycy w podpisanej niedawno "Deklaracji Jastrzębskiej". Jednym z inicjatorów porozumienia jest Maksymilian Mularczyk, kandydat do Sejmiku Województwa Śląskiego.

„Deklaracja Jastrzębska – Ponad Podziałami” została podpisana w piątek 12 listopada w Jastrzębiu-Zdroju. Pod dokumentem podpisali się przedstawiciele wszystkich opcji politycznych startujący w wyborach samorządowych w tym mieście, a także reprezentujący Racibórz Maksymilian Mularczyk (PiS). W akcji wzięli udział ponadto urzędujący prezydent Jastrzębia oraz inni kandydaci na ten urząd.

- reklama -

Pełna treść deklaracji:

Poziom agresji prezentowany przez czołowych rozgrywających polityków napawa nas niechęcią. Animozje osobiste nie pozwalają na rzeczowe rozwiązywanie palących kraj problemów. Język debaty publicznej sięgnął dna. Przyczyna jego ruiny stanowi temat niekończącej się dyskusji. Poszczególni zarzucają sobie rozpoczęcie tego festiwalu upadku dobrych obyczajów oraz kultury osobistej. Obarczają się odpowiedzialnością za czynnik sprawczy wojny słów.

My, młodzi ! Stanowczo się temu sprzeciwiamy. Naszą postawą pragniemy dać przykład dostojnikom urzędującym wskutek czasowej elekcji. Pochodzimy z odległych sobie stronnictw politycznych. Nie przeszkadza nam to dyskutować w sposób przyjazny. Szanujemy się osobiście oraz w poglądach. Potrafimy przebaczać. Porażek przeszłości nie używamy jak przysłowiowych asów z rękawa. W pokojowy sposób się naradzamy. W życzliwości spieramy się na konstruktywne argumenty.  A każdy uzyskany kompromis przekonuje nas, że warto preferować ten typ postawy.

Nawołujemy czołowe postaci życia politycznego do kierowania się tymi samymi wyznacznikami w starciach światopoglądowych.

Podpisaniu deklaracji towarzyszył koncert grupy P3D.

 

oprac. /ps/

——————————

REKLAMA

Monitor BENQ GL940

 

http://www.pc-lider.pl/modules/free_files/thumbImage.php?src=mod_products/products/20955/pr_image_20955.jpg&width=305&height=320&compress=75&show_blank=1 Monitor LCD z podświetleniem LED o przekątnej ekranu 19 cali. Natywna rozdzielczość ekranu wynosi 1366 x 768 pikseli, czas reakcji matrycy to 5 ms a jasność jest na poziomie 250 cd/m2. Kontrast realistyczny wynosi 1000:1 (dynamiczny 12 000 000:1). Widoczność obrazu wynosi 170 stopni w poziomie i 160 w pionie. Wyposażony jest w złącze analogowe D-Sub, cyfrowe DVI-D oraz na słuchawki i wejście liniowe. 

 

Cena w SOFT-ib: 540 zł

(Cena na dzień 16.11.10)

 

 

 

 SOFT-ibKOMPUTERY NOTEBOOKI KASY FISKALNE MULTIMEDIA SPRZĘT AKCESORIA SERWIS INTERNET

 

- reklama -

8 KOMENTARZE

  1. Maksiu, chyba trochę Ciebie i Twoich kibiców poniosło !!!. Wynik wyborów jaki osiągniesz sprowadzi Cię na ziemię. Masz zerowe doświadczenie, a zaplakatowanie słupów reklamowych nie przyniesie zaplanowanego celu. Nie wiem kto Ci podpowiada, ale to nie tak miało być. Następnym razem przemyśl to …

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here