Racibórz gotowy do walki z zimą

1

Jak podaje Dziennik Zachodni, ponad 300 ton soli i duże ilości piasku zabezpieczyło już Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu, które będzie odśnieżało drogi w mieście. Meteorolodzy pierwsze opady śniegu prognozują już na koniec listopada.W Przedsiębiorstwie Komunalnym w Raciborzu, które z miastem podpisało na trzy lata umowę na utrzymanie dróg gminnych zapewniają, że zima ich nie zaskoczy. – Od 15 listopada jesteśmy już gotowi do akcji. Zimowy "stan alarmowy" potrwa do końca marca. Kierowcy mogą spać spokojnie – powiedział Dziennikowi Zachodniemu Krzysztof Kowalewski, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu. – Zabezpieczyliśmy już sól, w sumie ponad 300 ton, mamy pod dostatkiem też piasku i innych środków – tak zwanych ekologicznych, którymi będziemy sypać rynek i alejki parkowe. Po ostatniej, srogiej zimie dokupiliśmy też trochę sprzętu, między innymi rozrzutniki do piachu i soli, które można zakładać na traktory – wylicza. Na tabor przedsiębiorstwa składają się m.in. duże ciągniki John Deere, pługi z solankami i mniejsze traktory.

Odśnieżanie odbywa się według harmonogramu, zgodnie z którym pługi Przedsiębiorstwa Komunalnego najpierw pojawiają się na dużych ulicach (tzw. pierwszej kategorii) w centrum miasta m.in.: Opawskiej, Wojska Polskiego, Ogrodowej, Nowej, Mickiewicza, Drzymały, czy Podwale. W tym samym czasie na drogi wojewódzkie i powiatowe swoje maszyny wysyła także Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu. Tutaj też zapewniają, że patrzą na prognozy pogody i śniegu się nie boją.

- reklama -

Czytaj więcej w Dzienniku Zachodnim

———————————————————————-

REKLAMA:

 

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP 195C

 Brother DCP-195C

Kompaktowe, wielofunkcyjne urządzenie atramentowe z obsługą kart pamięci

Funkcje drukowania, kopiowania i skanowania umożliwiające otrzymanie wysokiej jakości profesjonalnych dokumentów przy użyciu jednego, kompaktowego urządzenia, dzięki któremu można JESZCZE WIĘCEJ.

 

 

Specyfikacja:

Interfejs USB 2.0

Prędkość druku do 33 str./min (mono)

Prędkość druku do 27 str./min (kolor)

Rozdzielczość druku 600 x 1200 dpi

Prędkość kopiowania 22 str./min

Rozdzielczość skanowania (optyczna): 1200 x 2400 dpi

Akceptowane karty pamięci: USB flash memory drive:USB Mass Storage Class from 16 MB to 8 GB:Support format: FAT 12/FAT16/FAT32

PictBridge

 

Cena w SOFT-ib : 369 zł

(Cena na dzień 19.11.10.)

 

 

 

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. ooo

    Podalibyście przynajmniej linka, gdzie można przeczytać cały tekst: [url=http://www.raciborz.naszemiasto.pl]www.raciborz.naszemiasto.pl[/url]

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here