Spotkanie po latach z Jackiem Trzeciakiem w Wojnowicach

Do spotkania z Jackiem Trzeciakiem, kapitanem drużyny "Polonii Bytom" doszło w Wojnowicach. Piłkarz  w tym właśnie  miejscu zaczynał swoją piłkarską karierę i tutaj też ją zakończył. Burmistrz Manfred Abrahamczyk podziękował mu za reprezentowanie gminy na piłkarskich boiskach.

Jacek Trzeciak piłkarską przygodę rozpoczął wiele lat temu, jako młody piłkarz LZS Wojnowice. Krótko potem, w związku z pracą, rozpoczął grę w "Rafako” Racibórz. Kolejnym klubem był :Rymer” Niedobczyce, a następnie przeszedł do "Ruchu” Radzionków, grającego wówczas w ekstraklasie. Po roku gry zmienił klub na II ligowy "Włókniarz” Kietrz, skąd został wypożyczony do "Radomiaka”, skąd wraca ponownie do Kietrza. W 2004 roku przechodzi do "Polonii” Bytom. Wraz z drużyną awansuje, rok po roku, do klasy wyższej, aż do ekstraklasy. W tym roku zakończył karierę piłkarską. Niemalże przez cały czas gry w "Polonii” był jej kapitanem. W ekstraklasie rozegrał 150 spotkań, strzelił cztery gole i asystował przy blisko sześćdziesięciu. Niemalże przez cały czas grał na pozycji środkowego pomocnika.

- reklama -

 

 

– Za swój największy sukces uważam przebicie się z małej miejscowości, jaką są Wojnowice do ekstraklasy. Nigdy nie miałem menadżera i wszystko zawdzięczam sobie i trenerom, z którymi zetknął mnie los, że miałem szczęście i omijały mnie kontuzje. Podziwiałem zawsze Igora Sypniewskiego, z którym do dziś utrzymuję żywy kontakt. On osiągnął więcej. Wywodzący się z nieciekawego środowiska lódzkich Bałut dotarł do Ligi Mistrzów z "Panathinaikosem Ateny” – mówił Jacek.

 

 

Zapytany, jak żona przyjmowała jego ciągłe rozjazdy odpowiedział: "Początki były bardzo ciężkie. Po pewnym czasie zrozumiała jednak, że mam taki, a nie inny zawód i się z tym pogodziła”. Obok Burmistrza Abrahamczyka gratulacje Jackowi Trzeciakowi złożył również Poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek.

oprac.p

———————————————————————-

REKLAMA:

 

Urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP 195C

 Brother DCP-195C

Kompaktowe, wielofunkcyjne urządzenie atramentowe z obsługą kart pamięci

Funkcje drukowania, kopiowania i skanowania umożliwiające otrzymanie wysokiej jakości profesjonalnych dokumentów przy użyciu jednego, kompaktowego urządzenia, dzięki któremu można JESZCZE WIĘCEJ.

 

 

Specyfikacja:

Interfejs USB 2.0

Prędkość druku do 33 str./min (mono)

Prędkość druku do 27 str./min (kolor)

Rozdzielczość druku 600 x 1200 dpi

Prędkość kopiowania 22 str./min

Rozdzielczość skanowania (optyczna): 1200 x 2400 dpi

Akceptowane karty pamięci: USB flash memory drive:USB Mass Storage Class from 16 MB to 8 GB:Support format: FAT 12/FAT16/FAT32

PictBridge

 

Cena w SOFT-ib : 369 zł

(Cena na dzień 19.11.10.)

 

 

 

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here