Matury nie było, bo kurier nie dowiózł arkuszy

3

We wtorek uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w mieli przystąpić do próbnej matury z języka polskiego przygotowanej przez wydawnictwo Operon. Do matury nie przystąpili. Dlaczego? Bo kurier nie dostarczył arkuszy maturalnych.

We wtorek uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Raciborzu zasiedli w ławkach z czarnymi długopisami w dłoniach, przygotowani na to, że za chwilę przystąpią do próbnej matury z języka polskiego. Zamiast arkuszy maturalnych uczniowie otrzymali informację, że próbna matura się nie odbędzie. Kurier, zamówiony przez wydawnictwo Operon, mimo zapewnień nie dotarł do szkoły.

- reklama -

– Kurier arkusze dostarczyć miał już w piątek. Jednak kiedy się nie pojawił, zaniepokojony zadzwoniłem do wydawnictwa. Powiedzieli, że wszystko będzie na czas. Tak samo było w poniedziałek. Jeszcze o godzinie 15.00 wydawnictwo zapewniało nas, że kurier może przyjechać kilka minut po godzinie 8.00, jednak mówili, że będzie na pewno – mówi dyrektor szkoły, Wojciech Janiczko. Kurier do szkoły nie dotarł, a uczniowie zostali odprawieni z kwitkiem.

– Kiedy już byliśmy pewni, że kurier nie zdąży na czas, dzwoniliśmy do wszystkich szkół z zapytaniem czy nie zostały im jakieś arkusze. Zostały, ale było ich za mało. Ze strony wydawnictwa dostaliśmy propozycję, że oni prześlą nam arkusze maturalne mailem, a my je wydrukujemy. Nie zrobiliśmy tego z dwóch względów. Wydrukowanie ponad dwustu egzemplarzy zajęłoby mnóstwo czasu, a po drugie byłyby one w strasznej jakości – tłumaczy dyrektor.

Kiedy wyczerpały się wszystkie możliwości dyrektor poszedł do uczniów i wyjaśnił im dlaczego nie mogą przystąpić do próbnej matury. Jak mówi dyrektor, przygotowanie próbnej matury jest dla szkół trudniejsze niż przygotowanie matury właściwej. – Podczas matury właściwej inni uczniowie mają dzień wolny, wtedy nie mamy kłopotu. Teraz jednak zostali w szkole. Musieliśmy wszystko przygotować, żeby nie hałasowali na szkolnych korytarzach, musieliśmy znaleźć zastępstwa dla nauczycieli … – mówi Wojciech Janiczko.

Matura próbna z języka polskiego w LO 1 nie odbędzie się. Jak mówi dyrekcja, to nie ma sensu, gdyż uczniowie znają już pytania, wszystko można znaleźć już w internecie. – Mamy związane ręce. Musimy się z tym pogodzić, bo nic innego nie możemy zrobić. Nawet nie możemy złożyć skargi na kuriera, bo to nie my go zamawialiśmy tylko wydawnictwo – dodaje dyrektor. Pozostałe próbne matury w szkole odbędą się. Dzisiaj uczniowie zasiedli w ławkach, by zmierzyć się z matematyką.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

3 KOMENTARZE

  1. ja

    Może któryś z nauczycieli przygotowałby pytania maturalne. Chyba, że wydrukowanie i sprawdzenie to problem dla szkoły.Szkoła ta ostatnio ma wiele problemów.

  2. ja

    Wydrukowanie dwustu egzemplarzy ( 200x ok 8 stron =1600) CZy wydrukownie 1600 stron wspomagając się kserem zajmuje mnóstwo czasu?

  3. mam

    na uszach trzeba było stanąć i zrobic maturę uczniom, wstyd Panie dyrektorze, jak to o panu ŚwiADCZY. gDZIE TEN STARY pierwszy ogólniak? Gdzie jego renoma?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here