CKU: krajobraz projektuje się jesienią i zimą

Uczniowie z Technikum Architektury Krajobrazu w ramach zajęć praktycznych, które prowadzone są w nowo otwartej pracowni krajobrazu wykonują prace projektowe, budowlane i ogrodnicze w Centrum Kształcenia Praktycznego.

Ze względu na to, że praktyka na tym konkretnym kierunku jest związana z sezonowością prac, w okresie zimowym wykonują prace projektowe, zaś w okresie jesiennym i wiosennym roboty związane z urządzaniem i pielęgnacją terenów zieleni.Organizuje się także wycieczki poza teren szkoły. Do odwiedzanych miejsc należą Arboretum Bramy Morawskiej, rezerwat przyrody "Łężczok", a także firmy i instytucje związane z architekturą krajobrazu. Poza tym uczniowie wykonują ćwiczenia florystyczne, oraz prace związane z produkcją roślin ozdobnych.

- reklama -

 

 

 
 
 
 

 

 

 

W tym roku szkolnym została uruchomiona specjalistyczna pracownia architektoniczna wraz z laboratorium ogrodniczym. Profesjonalny sprzęt pozwala uzyskać fachową wiedzę i umiejętności. Nowoczesne technologie informatyczne dają możliwość wykorzystania programów komputerowych w projektowaniu terenów zieleni. Projekty obejmują głównie tereny przyszkolne, a najlepsze pomysły poddawane są realizacji. Dzięki takiej formie zajęć uczniowie przyczyniają się do zdecydowanego uatrakcyjnienia terenów zielonych.

 

 

 

 

Centrum Kształcenia Ustawicznego
47-400 Racibórz ul. Zamkowa,
tel. 32 415 44 89 

 

 

 

Czytaj także: Wielkie otwarcie nowych pracowni  

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here