Mirosław Lenk: Pozostanę niezależny, z dala od polityki

– Trudne zadania mamy za sobą, trzeba skupić się na sprawach przyziemnych – twierdzi M. Lenk. Zobacz co mówi prezydent po wyborach o swoim sukcesie wyborczym, priorytetach na następną kadencję oraz o zarzutach o brak samodzielności.

Prezydent o swoim sukcesie w wyborach oraz o zamierzeniach na następną kadencję:

- reklama -

Prezydent Lenk – rozmowa – część 1

 

 

Prezydent o przyszłorocznym budżecie oraz o starcie z listy Platformy Obywatelskiej i swojej roli w tej partii:

Prezydent Lenk – rozmowa – część 2

 

Prezydent o decyzjach personalnych i czy Adam Hajduk zostanie jego zastępcą, negatywnych komentarzach na internetowych forach oraz o niskiej frekwencji w wyborach:

Prezydent Lenk – rozmowa – część 3

 

Prezydent o zarzutach internautów o zawłaszczenie programu wyborczego innych kandydatów:

Prezydent Lenk – rozmowa – część 4

 

Prezydent o zarzutach o brak samodzielności i zależności od przewodniczącego rady, roli opozycji w przyszłej radzie oraz czego można mu życzyć na następne 4 lata:

Prezydent Lenk – rozmowa – część 5

 

/BaK, ps/

 

- reklama -

13 KOMENTARZE

 1. … WIĘKSZEJ … ODWAGI , bo to Pana WYBRANO W WYBORACH BEZPOŚREDNICH! !!!
  Nieco zmienić ,,Priorytety,, : najpierw MIESZKAŃCY, Pan i dopiero … Panowie ,,rajcy,, …
  Powrotu do czytania postów w Internecie … to rosnąca ,,V władza,, czy się to podoba czy …nie …
  Spojrzenia na ,,opozycjonistów,, jak na PARTNERÓW a nie ,,wrogów,, …

 2. Życzę Panu, aby wschłuchiwał się w głosy mieszkańców Raciborza a nie Pana Wojnara, który jest skompromitowany w tym mieście.
  Pan jest dobrym człowiekiem, ale nie może Pan ulegać osobie przew. rady. Trzeba mieć własny kręgosłup i swoje zdanie bronić. Jednocześnie proszę nie lekceważyć głosy internautów na portalach. Wśród nich jest też wiele mądrych i ciekawych wypowiedzi Pani rzecznik powinna codziennie je Panu wybierać i przekazywać. To jest dzisiaj nowoczesna forma kontaktu z wyborcami.

 3. Co to znaczy z dala od polityki?
  Przecież będzie musiał Pan realizować :
  – politykę zdrowotną i społeczną
  – politykę mieszkaniową
  – politykę finansową
  – politykę socjalną i.t.p.

 4. Mieszka na Ogrodowej, a umiescił się na liście wyborczej w………SP
  Nr3 – w Brzeziu, czyżby tam mieszkała większość pracowników NOWOCZESNEJ
  , bądż[img]upload/small_22ScreenShot001.jpg[/img] ich rodzin? To majsterszTyk?

 5. Sądzę, że prezydent jednak czyta komentarze, ale niepokoją mnie ścieżki rowerowe bu tu wydaje się nieprzejednany. Takich ścieżek się już nie buduje. Chcemy normalnych ścieżek, w których nie chodzi o to by zepchnąć rowerzystów z drogi ale o to by mogli sprawnie się przemieszczać. Niedawno prezydent zaczął zauważać, że ścieżki służą nie tylko rekreacji ale zwyczajnym dojazdom do pracy. Nie chcemy się potykać o samochody i przechodniów na chodnikach ani o znaki. Chcemy by to myślenie przełożyło się na działanie. Takimi ścieżkami można było chwalić się 15 lat temu, a teraz nie ma czym.

 6. Zastanawia mnie to Brzezie a szczególnie SP3? Kiedyś była to SP15 -szkoła gdzie dyrektorem był Lenk, sztab powodziowy w 1997roku, ostatnio G5 no i PWSZ- to społeczności specyficzne, by nie powiedzieć SWOJE ??? Przecież Gawliczek Radny z Brzezia, tu mieszka i „ma”: Szkołę, Proboszcza, Klub Sportowy no i wiele mieszkańców, którym kiedyś, obecnie bankrut budowlany, udostępnił działki budowlane, tak stali się mieszkańcami Brzezia – również obecna Wice Prezydent p. Nowacka od niedawna osiadła w Brzeziu. Nie znam się na tym, ale widocznie każda WŁADZA musi mieć swoich wielbicieli, a że nie sposób „kupić” wszystkich obywateli Raciborza, za podatników pieniądze, stąd wybrane „oazy”, żeby nie powiedzieć kupionych klakierów? Chyba Brzezianie są „dumni”, ale co na to cały Racibórz to już inna sprawa.

 7. Uuuffffff, ciężko było ale przesłuchałem ten chaotyczny wywiad. Parę refleksji się przy okazji nasunęło. Najbardziej rozbawiło mnie jak była mowa o układzie. Panie Prezydencie, każdy ma taki układ na jaki zasługuje. Na szczeblu centralnym będzie to Miro, Rycho, Zdzicho i Zbycho. U nas na prowincji Tadzio, Miruś, Wojti, Adaśko, Ludka, Norbi i inne teletubisie. Dobre wzorce z WAW-y pokazują jaki to układ jest Be. Na układy nie ma rady.

 8. CUD NAD WISŁĄ CZY [b]CUD NAD URNĄ?[/b]
  Janusz Wojciechowski, januszwojciechowski.pl, 27-11-2010 09:21
  http://www.niezalezna.pl/artykul/cud_nad_wisla_czy_cud_nad_urna_/41812/1
  Komentarz:
  Danie!: 4 stopnie trudności
  „Byłem w komisji. Nieważność głosów mnie również zaskoczyła i mogę potwierdzić że jest to możliwe. (takie same sygnały były z innych komisji) u nas na blisko 250 głosów do sejmiku 41 było nie ważnych, ponad 30 do powiatu, ponad 10-20 do gminy i 5 na burmistrza.
  Demokracja jest za trudna:) stopień trudności zbyt duży dla naszych rodaków.Druga sprawa to możliwość mniej obiektywnego oceniania który krzyżyk nie jest krzyżykiem itd. Tu możliwość do nadużyć myślę że jest na poziomie kilkunastu głosów max.
  [b]To o czym pisze Pan Janusz mogło by się zdarzyć, ale pod warunkiem jeśli cała komisja chciała by taki wynik uzyskać. Nie widzę innej możliwości.[/b]
  PS.Wybierałem! nie znalazłem nigdzie listy osób siedzących w komisji, wiem, że nie każdy chętny (jak pisze Prawo?) do komisji się dostaje? Bzdury, że jest jakieś losowanie – w gabinecie jakiegoś ??? Nie wierzę, że tam gdzie TW, wszystko jest przejrzyste a tym bardziej duet z Gawliczkiem, radnym z Brzezia!!! Jakim cudem były Naczelnik Kurpis znalazł się na liście w Brzeziu. Po co to komu???
  „Z poza układu” sumuje: „na układy nie ma rady” ale dla mnie to nic innego jak PRL. Gdzie do cholery ta PZPR, dzisiaj ???
  Tyle na marginesie spostrzeżeń autorstwa europosła J. Wojciechowskiego

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here