Neo-Nówka w RCK – co jeszcze w ten weekend?

1

W Wodzisławskim Centrum Kultury wystąpi kabaret Łowcy.B. W Raciborzu odbędą się Ornitologiczne Mistrzostwa Śląska, a a Kuźni Raciborskiej wystąpi Marek Wojtowicz.

26 listopada o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbędzie się koncert bluesowy połączony  z warsztatami prowadzonymi przez Marka Wojtowicza. Koncerty adresowane są do dzieci i młodzieży z terenu powiatu raciborskiego zainteresowanych stylem muzyki bluesa oraz tematyką związaną z zagadnieniami techniki gry i tworzenia tego rodzaju muzyki. Marek Wojtowicz jest mieszkańcem Kuźni Raciborskiej. To fascynat bluesa tradycyjnego i jeden z nielicznych, którzy ten nurt uprawiają i go popularyzują. Wstęp: 5 zł.

- reklama -

 

 

26 listopada o godzinie 21.00 w klubie Ozon w Raciborzu odbędzie się impreza pn. "DoGóryDnem Ekspansja!". Wystapią Małpa+Jinx+DJ Chwiał, support: Uka&rResu, Boxic. Bilety w cenie 15 zł.

 

26 listopada o godzinie 19.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się występ kabaretu Łowcy.B. Łowcy.B to kabaret z Cieszyna. Powstał w 2002 roku. Tworzony przez studentów Uniwersytetu Śląskiego. Prezentują absurdalny humor (zob. teatr absurdu) z przewagą pantomimy nad komunikatami werbalnymi. W 2003 roku kabaret Łowcy.B zwyciężył w Przeglądzie Kabaretów PaKA, a w latach 2004-2006 dwa razy wygrali Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A.

 

 

27 – 28 listopada w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 21 odbywać się będzie wystawa pokonkursowa Otwartych Ornitologicznych Mistrzostw Śląska. Wystawa otwarta będzie od 9.00 do 16.00. Będzie można obejrzeć ciekawe okazy m.in. kanarków, papug, gołębi. Podobnie jak w latach ubiegłych honorowym patronatem imprezę objęli Prezydent Raciborza Mirosław Lenk, Starosta Raciborski Adam Hajduk oraz Poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek.

27 listopada o godzinie 18.00 w klubie Art Cafe w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się druga część festiwalu Brania Fest. Zagrają Cemetery of Scream, Gallileous, Belzebong, At Domine, Crimson Ice. Bilety 10/13 zł.

28 listopada o godzinie 17.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Martyny Jakubowicz.  Bilety w cenie 15 zł można nabyć w sekretariacie RCK.

 

 

28 listopada o godz. 16.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury zostanie wystawiony spektakl „Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków”, w wykonaniu małych aktorów z SP 16. Cena biletu: 7 zł dla dzieci, 10 zł dorośli. Reżyserem spektaklu jest Beata Świerczek-Tront.

28 listopada o godzinie 16.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina wystąpi kabaret Neo-Nówka w programi pt. "Seks, alkohol i książki". Kabaret Neo-Nówka pochodzi z Wrocławia. Kabareciarze uprawiają satyrę polityczną. Ale z pomysłem – co jest nie lada sztuką. Pewnego dnia założyli moherowe berety i zaczęli mówić ze sceny o tym, co ich naprawdę wkurza. I zostali dostrzeżeni. Są więc przykładem na to, że szczerość popłaca. Lecz nie tylko moher jest tematem ich skeczy. Kabaret Neo-Nówka powstał we Wrocławiu w 2000 roku. Od tego czasu stworzył kilka programów scenicznych, kilka telewizyjnych, zdobył niezliczoną ilość nagród na wszystkich festiwalach kabaretowych i właśnie wydaje drugie DVD w swojej karierze.

 

 

28 listopada o godzinie 16.00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu "Barwy Jesieni 2010" oraz otwarcie wystawy pokonkursowej.

 

 

W niedzielę, 28 listopada w Gimnazjum nr 1 przy ul. Kasprowicza w Raciborzu odbędzie się kolejna edycja giełsy staroci "Lamus".  Giełda czynna będzie już od godziny 8.00. Organizatorem jest rada rodziców G1.

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here