
We wtorek 30 listopada odbędzie pierwsza sesja IV kadencji Rady Powiatu. Na początek radni zajmą się m.in. wyborem zarządu powiatu, przewodniczących komisji, a także ustaleniem wynagrodzenia dla starosty
Porządek obrad I sesji Rady Powiatu Raciborskiego (początek o godz. 10.00):
– wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego Powiatu Raciborskiego.
– podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu Raciborskiego;
– podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Powiatu Raciborskiego;
– podjęcie uchwały w sprawie wyboru Starosty Raciborskiego;
– podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wicestarosty;
– podjęcie uchwały w sprawie wyboru członków Zarządu Powiatu Raciborskiego;
– podjęcie uchwały w sprawie powołania Przewodniczących Stałych Komisji Rady Powiatu Raciborskiego;
– podjęcie uchwały w sprawie powołania członków Komisji Rewizyjnej;
– podjęcie uchwały w sprawie powołania Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej;
– podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Staroście Raciborskiemu.
/ps/





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)









Czyli Fulneczek strarostą? Miał najwiecej glosów a i wcześniej już były spekulacje. Ciekawe jak te klocki sie poukładają?
Obojętnie jak się ułożą, niezły pieniądz będzie kasował nowy starosta
1. wynagrodzenie zasadnicze w wysokości: 6.000,-
2. dodatek funkcyjny w wysokości: 2.100,-
3. dodatek za wysługę lat w wysokości ….% wynagrodzenia zasadniczego: ………
4. dodatek specjalny w wysokości 40 % stawki wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego,
stanowi kwotę 3.240,-
§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Przewodniczącemu Rady.
§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
czy WRESZCIE ktoś ODWAŻNY ZAPYTA[b][/b][b] [color=#ff0000]NM[/color] [/b]o … Jego[color=#ff0000] prawdziwe oblicze[/color] …?
O [color=#ff0000]Jego ,,role,, we wspólnocie, która JEST[/color] a niby jej nie ma … [color=#ff0000]o Jego wpływy[/color] na działania poniektórych … ,,wybrańców,,
Tadeusz już dawno wybrał starostę i ustalił jego wynagrodzenie.
Dodatek specjalny w wysokości, że 90 % mieszkańców nie zarabia nawet połowy tej sumy, ja się pytam za co? Za szkodliwe warunki pracy czy co?[color=#000000] >>>4. dodatek specjalny w wysokości 40 % stawki wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, stanowi kwotę 3.240,- [/color]<<<
a co, za ,,frico,, … siedzieć w ,,dziadostwie,, …?
Tsza się było uczyć to też byście byli starosty, kmioty haha
Nikt nie zapyta MN o jego powiązania z organizacją gospodarczo-religijną nieistniejącą a działającą, bo jak widać elektorat ma psosłuszny ciągle jeszcze. Można go nie lubić, narzekać na jego zadufanie, mówić o wielkim pragnieniu władzy ( najlepiej nieograniczonej ), ale będzie tolerowany, bo głosy jego organizacji mogą się kiedyś jeszcze przydać. Polityka to polityka.
Radzę Wam, tylko nie wybierajcie Fulneczka na starostę czy v-ce starostę.
To jest prosty, wiejski chłop, bez logiki myślenia.
Tu musi być osoba mądra, doświadczona, reprezantywna i elokwentna.To nie Fulneczek.
,,obcięcie,, dodatku /socjalistycznego/…
6000+d…funkcyjny+wysługa …
DOŚĆ !
Kryzys jest. Ma być tanie ,,draństwo,, …
3240 x 12 x 4= 155.520 …
jaki APARAT można KUPIĆ za te pieniądze DO SZPITALA … ?