Dekoracje świąteczne za blisko 98 tys. zł

1

Na Placu Długosza i na Rynku tradycyjnie stanęły pięknie przystrojone choinki, a na ulicznych latarniach wiszą już ozdoby świetlne. Stworzenie świątecznej atmosfery w naszym mieście kosztowało w tym roku prawie 98 tys. zł.

Świąteczną atmosferę w Raciborzu tworzy wiele elementów. Miasto pokryte białym puchem, przystrojone choinki, świąteczne ozdoby na głównych ulicach. W ubiegłym tygodniu zakończył się właśnie proces instalowania świątecznego oświetlenia w centrum miasta. W węże świetlne, girlandy, bombki, łańcuchy zostały przyozdobione tereny w centrum miasta: ul. Nowa, Mickiewicza, Długa, Odrzańska, Batorego oraz Rynek i Plac Długosza.

- reklama -

 

 

Atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, mieszkańcy Raciborza najbardziej jednak mogą poczuć na Rynku, gdzie stoi świąteczna choinka oraz ogromny wieniec adwentowy. W miniony weekend ruszył także jarmark bożonarodzeniowy. Tradycyjna choinka ustawiona została również na Placu Długosza.

 

 

Miasto wygląda pięknie i wielu osobom wystrój ten się podoba. Niestety, jak wynika z sondy na portalu raciborz.com.pl, tych którym wystrój się nie podoba, lub nawet uważają go za zbędny jest równie dużo.  Na świąteczne dekoracje Miasto wydało w tym roku 97 794, 90 zł. Jest to olbrzymia kwota. Już sam remont zeszłorocznych dekoracji kosztował 16,6 tys zł. Reszta kwoty przeznaczona została na świąteczne dekorowanie miasta oraz na wieszanie ozdób świetlnych na słupach oświetleniowych.

 

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

1 KOMENTARZ

  1. Na lodowisko to kasy nie ma. A przecież służy mieszkańcom całą zimę. w czasie opadów śniegu szkoda się tam fatygować, bo tafla jest zasypana i nie nadaje się do jazdy. Zamiast nadmiaru świątecznych ozdób pieniądze można było przeznaczyć na zadaszenie lodowiska-nie trzeba go demontować po zimie hehe. Ale na ostróg nie dociera tyle osób co na Rynek,Plac Długosza, czy Opawską:((((. A młodzi. No cóż jakoś sobie muszą dać radę.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here