
Wiadomo już, kto będzie zasiadał w komisjach stałych Rady Miasta Racibórz. Proponowane składy, które będą przedmiotem głosowania podczas najbliższej sesji, będą jeszcze uzupełnione o radnych, którzy zastąpią Ludmiłę Nowacką i Mirosława Lenka.
Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów:
Franciszek Mandrysz – przewodniczący
Borowik Stanisław
Dominiak Piotr
Fita Michał
Frączek Ryszard
Jarosz Artur
Kusy Tomasz
Lepczyński Andrzej
Mainusz Henryk
Wacławczyk Dawid
Wałach Roman
Wiecha Jan
Wolny Ryszard
Komisja Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego:
Henryk Mainusz – przewodniczący
Dominiak Piotr
Gawliczek Marian
Jarosz Artur
Klimaszewska Krystyna
Myśliwy Krzysztof
Myśliwy Robert
Ostrowicz Witold
Rycka Paweł
Wiecha Jan
Wyglenda Eugeniusz
Komisja Oświaty, Kultury, Sportu, Rekreacji i Opieki Społecznej Rady Miasta:
Krystyna Klimaszewska – przewodnicząca
Fita Michał
Frączek Ryszard
Lepczyński Andrzej
Mandrysz Franciszek
Ostrowicz Witold
Rycka Paweł
Wacławczyk Dawid
Wałach Roman
Wolny Ryszard
Wyglenda Eugeniusz





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)





![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





![Dożynki powiatowe i miejskie w Brzeziu [ZDJĘCIA] Powiatowe i Miejskie dożynki w Brzeziu - 2024](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2024/08/Dozynki_Brzezie_DSC03806.jpg)
![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-100x70.jpg)

