Radni KOR-u miłośnikami sportów zimowych

Romanowi Wałachowi marzy się wyciąg w Oborze i trasy do narciarstwa biegowego. Ryszard Frączek chciałby udogodnień na górce przy ul. Jana Pawła II, by dzieci i dorośli mogli bezpieczniej zjeżdżać na sankach. Swoje postulaty przedstawili prezydentowi na sesji.

Wałach w interpelacji poinformował prezydenta o docierających do niego głosach mieszkańców, pytających o przygotowania Obory do uprawiania sportów zimowych, m.in. przygotowania tras do bardzo ostatnio popularnych biegów narciarskich. Zapytał też o tor saneczkowy. – Niedaleko Raciborza funkcjonuje sztucznie naśnieżany stok z wyciągiem, co pokazuje że jest zapotrzebowanie tego typu rzeczy – stwierdził.

- reklama -

Podobny temat poruszył Ryszard Frączek: – Czasem idziemy z dzieckiem na górkę na Jana Pawła pozjeżdżać na sankach i mam problem z wejściem pod górę. Może by to jakoś pozabezpieczać, wymyślić jakieś rozwiązania ułatwiające korzystanie z tej górki. Nie wiąże się to z dużymi środkami, a Racibórz nie jest terenem górzystym i miejsc na zimowe zabawy dzieci nie ma zbyt wiele – argumentował

Zdaniem Mirosława Lenka propozycje radnych wiążą się ze zbyt dużymi wydatkami. – Nie wszędzie gdzie jest jakieś wzniesienie będziemy robić infrastrukturę, rodzice doskonale radzą sobie sami – odpowiedział Frączkowi, zaś Wałacha poinformował, że tor saneczkowy wraz z podejściem został dwa lata temu wyremontowany i doskonale spełnia swoją rolę. Pomysł z wyciągiem również nie znalazł uznania prezydenta: – To ogromny koszt. Mamy niedaleko do gór, w odległości 70-80 km od Raciborza wyciągów i tras nie brakuje. Jeśli chodzi o narciarstwo biegowe, to są w Oborze wyznaczone trasy. Ludzie mogą również pobiegać na nartach po polach.

 

/ps/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Eeee… nie no, miasto nie jest od zapewniania rozrywki tłumowi 🙁 Nie po to płacimy podatki, bo je trwonic na zabawę mas 🙁 Dac to na infrastrukturę – drogi, przedszkola, czy inwestycje! a nie marnujmy ich dla garstki narciarzy! Jak chcą to niech prywaciarze zajmą się takim przedsiewzieciem, jak wtopią to oni!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here