RCK nie sprzedaje biletów na swoje imprezy?

2

Dawid Wacławczyk chciał niedawno kupić bilety na koncert, który miał się odbyć w Raciborskim Centrum Kultury. Nie udało mu się to ani w RCI, ani w Strzesze, ani na Chopina. – RCK nie sprzedaje biletów na własne imprezy? – dziwi się radny

O swoich perypetiach Wacławczyk opowiedział radnym na sesji Rady Miasta. – Będąc na kiermaszu na Rynku wstąpiłem do Raciborskiego Centrum Informacji z zamiarem zakupu biletów na koncert Carrantuohill. Okazało się, że RCI nie prowadzi sprzedaży. Wieczorem poszedłem do kina do Strzechy, ale i tam nie udało się dostać biletów. Poszedłem więc do centrum na Chopina, gdzie również ich nie dostałem, bo był poniedziałek i kasa była nieczynna. Czy Raciborskie Centrum Kultury w swoich placówkach nie sprzedaje biletów na imprezy które samo organizuje – spytał prezydenta.

- reklama -

Mirosława Lenka informacja radnego wyraźnie zaskoczyła, przyznał, że nic o tym nie wiedział. Zgodził się, że w takich miejscach jak RCI bilety powinny być dostępne, lecz problemem może być brak punktu kasowego. – Taki punkt wiąże się z kosztami, trzeba kupić kasę, praca kasjera też kosztuje – wyliczał. – Ale bilety na mecz można tam nabyć – zauważył Wacławczyk. – Nie wiem, może ktoś daje im za to prowizję – pół żartem zakończył prezydent, obiecując dokładniej przyjrzeć się sprawie.

 

/ps/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. DW

    Wczoraj dowiedziałem się od pracowników, że w RCI od dawna jest już kasa fiskalna, gdyż przez nia przechodzą gadżety, kubki, przewodniki, mapy etc.

  2. loko

    No nie wyobrażam sobie inaczej! jakiejkolwiek działalności gospodarczej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here