Boże Narodzenie to radości czas

Dnia 20.12.2010r. w Domu Kultury „Strzecha” odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe o charakterze muzyczno-ruchowym zainscenizowane przez dzieci z Przedszkola nr 24 pt.: „Choinka z bajkowego lasu”. Motywem inscenizacji była zielona choinka, która rosła samotnie wśród innych drzew. Las ożywał, gdy czasami wpadał tam psotny wiatr, pojawiała się tajemnicza mgła i harcowały bajkowe zwierzęta. Pewnego dnia małe leśne wesołe smerfy znalazły smutną, wydrwioną przez drzewa choinkę. Przy pomocy wróżki odnalazły Mikołaja, który ze swoimi roztańczonymi reniferami przywiózł ozdoby choinkowe. Wszyscy mieszkańcy lasu wspólnie przy choince spędzili święta.

W przedstawieniu brały udział dzieci polskie i czeskie, jako że było to działanie w ramach projektu współpracy transgranicznej czechy- polska pt. „Rośniemy Razem”.
Na widowni oprócz licznie zgromadzonych rodziców byli zaproszeni goście Pani Prezydent Ludmiła Nowacka, Dyrektor przedszkola w Opawie Pani Hana Peterkowa, nauczyciele i rodzice z Opawy.

Ilona Perek

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa, Przekraczamy Granice

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here