Pożar na Przejazdowej i podpalenie drzwi na Kościuszki

Strażacy nie mieli tak spokojnych świąt jak policjanci. W nocy z soboty na niedzielę zostali wezwani do dwóch pożarów. Pierwszy miał miejsce na ulicy Przejazdowej, a kolejny na Kościuszki. W tym drugim przypadku ktoś podpalił drzwi wejściowe do mieszkania.

Pożar w budynku wielorodzinnym przy ulicy Przejadowej w Raciborzu wybuchł 25 grudnia o godzinie 22.00. W akcji gaszenia pożaru, która trwała około 3 godzin, udział wzięło 19 strażaków. Spłonęło ponad 10 metrów kw. dachu. Przyczyną pożaru była wadliwa instalacja grzewczo – kominowa. Mieszkańcy budynku, dzięki szybkiej pomocy Miejskiego Centrum Reagowania i Ochrony Ludności mogli pozostać w budynku. MCRiOL dostarczyło strażakom folię, którą strażacy przykryli dach.

- reklama -

Kolejne zdarzenie, do którego wezwani zostali strażacy, to kolizja na ulicy Starowiejskiej. Kierowca samochodu marki Audi nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w płot. Uszkodził on skrzynkę rozdzielczą energii elektrycznej.
 
26 grudnia o godzinie 1.00 strażacy pojechali na ulicę Kościuszki, gdzie paliły się drzwi wejściowe do mieszkania. Na razie nie wiadomo kto podpalił drzwi. Straty oszacowano na tysiąc zł. Sprawą zajęła się policja.

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here