Ślubowanie nowych funkcjonariuszy

W Śląskim Oddziale Straży Granicznej rozpoczęło służbę 14 nowych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek, którzy 30 grudnia złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Oddziału.

Słowa roty ślubowania wskazane w art. 33 ustawy z dnia 12.10.1990r. o Straży Granicznej ślubujący składali za Komendantem Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Wojciechem Skowronkiem. Uroczystość, w której uczestniczyli również zastępcy komendanta oddziału i kadra kierownicza odbyła się w sali tradycji. W trakcie jej trwania Komendant Oddziału wręczył medale przyznane przez Prezydenta RP oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dwóm zasłużonym pracownicom cywilnym: złoty medal za długoletnią służbę oraz brązowy medal za zasługi dla Straży Granicznej.

- reklama -

 

 
 

 

Podczas uroczystości ślubowania wręczono akty mianowań na stopień mł.chor. SG trzem funkcjonariuszom pełniącym służbę w Komendzie Oddziału, Placówce Straży Granicznej w Raciborzu i Katowicach – Pyrzowicach, którzy ukończyli w ostatnim czasie kurs chorążych. Składający ślubowanie po powrocie z kursu podstawowego i następującego bezpośrednio po nim kursu podoficerskiego  podejmą służbę w Placówce Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach.

 

 

sg

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here