19. finał WOŚP – co jeszcze w ten weekend?

0

Łukasz Zagrobelny będzie gwiazdą WOŚP w Raciborzu, Kazik Staszewski wystąpi w Pszowie. W Raciborskim Centrum Kultury czeka na nas koncert Carrantuohill, a w Krzanowicach "Wieczór kolęd".

7 stycznia o godzinie 18.00 w Bibliotece przy ul. Kasprowicza w Raciborzu odbędzie się spotkanie przy choince pn. "Samosy, masala i tysiąc zapachów – czyli Indie oczami europejczyka". Spotkanie podróżnicze połączone będzie z pokazem multimedialnym – dr Jerzy Burzyk i dr Maciej Burzyk. Wstęp wolny.

- reklama -

7 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się koncert Kazika Staszewskiego z nowym projektem "Kazik na Żywo". Jako support wystąpią zespoły Lady Frau, Absynth oraz Hug Me Mum. Start o godz. 17.30. Kazik Staszewski to polski muzyk, poeta, wokalista, aranżer, felietonista Machiny oraz osobowość polskiej sceny muzycznej. Pierwszym zespołem, w którym występował był Poland, założony przez Roberta Schmidta i działający w latach 1979-1980. Nagrał z nim m. in. utwory Młodzi Warszawiacy oraz Wojny. Później był członkiem zespołów Novelty Poland, Kult, Kazik Na Żywo, El Doopa, Buldog. Bilety w cenie 30/40 zł.

 

 

7 stycznia o godzinie 17.00 w raciborskim Muzeum odbędzie się koncert pt. "W krainie opoeretki i musicaku" w wykonaniu zespołu Toto Art Trio w składzie: Grażyna Jursza – flet, Dariusz Jursza – klarnet, Dawid Smykowski – fagot. Trio współpracuje z wokalistami: Agnieszką Bochenek – Osiecką, Grażyną Bieniek, Sabiną Olbrich – Szafraniec, Adamem Żaakiem, Włodzimierzem Skalskim i Adamem Szerszeniem. Wstęp wolny.

 

8 stycznia o godzinie 18.00 w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się koncert pt. "Celtic Dream" w wykonaniu grupy Carrantuohill, Anny Faber i Katarzyny Sobek. Bilety w cenie 40 zł / 30 zł do nabycia w kasie Raciborskiego Centrum Kultury. Zespół Carrantuohill istnieje w niezmiennym składzie już od ponad 22 lat. Jest uznawany za jeden z najlepszych zespołów w Europie w gatunku muzyki celtyckiej, koncertuje od Moskwy po Irlandię. Projekt "Celtic Dream" powstał z fascynacji muzyką celtycką niezwykłych osobowości: harfistki Anny FABER, niezwykle utalentowanej wokalistki Katarzyny SOBEK oraz zespołu CARRANTUOHILL. Podczas koncertu będzie można wysłuchać najpiękniejsze polskie kolędy w zupełnie innym brzmieniu.

 

 
Koncert kolęd Violi Brzezińskiej

8 stycznia o godz. 19.00 w Kościele Matki Bożej odbędzie się koncert kolęd Violi Brzezińskiej. Viola zagra najpiękniejsze polskie kolędy. m.in. Wśród nocnej ciszy, Bóg się rodzi, Gdy się Chrystus rodzi, Gdy Śliczna Panna i wiele innych. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania. (W połowie grudnia 2009 roku ukazało się nowe wydawnictwo Violi Brzezińskiej. Jest to płyta kolędowa nagrana w duecie ze Sławkiem Kosińskim, gitarzystom na co dzień współpracującym min. z Urszulą oraz Ireną Jarocką. Płyta zawiera dziewięć pięknie zaaranżowanych i zaśpiewanych kolęd. Jest to produkcja wyjątkowa ze względu na swój liryczny klimat, który tworzą gitary akustyczna i klasyczna oraz ciepły wokal Violi).

 

9 stycznia odbędzie się 19. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbywać się będą liczne koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret DNO. Start o godzinie 16.00. Program imprezy w MOK-u:

godz. 16.00: Fundacja Muzyczna Pszowskiej Orkiestry Dętej "Anna"
godz. 16.30: występy taneczne grup: "Radość" i "Szansa"
godz. 17.00: występ kabaretu DNO
godz. 18.00: występy taneczne grup "Diablo" i "Tornado"
godz. 18.30: pokaz wschodnich sztuk walki SDSW "TAO"
godz. 19.00: pokaz Fire Show
godz. 20.00: światełko do nieba

9 stycznia o godzinie 16.00 w Domu Kultury w Krzanowicach odbędzie się "Wieczór kolęd". Wystąpią m.in. górale z Brennej oraz "Krzanowickie Omy". Podczas spotkania wystąpią: górale z Brennej – zespół regionalny "Brenna",  ze swoim świątecznym programem wystąpią także "Krzanowickie Omy" oraz laureaci z III Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz Chór Cecylia.

9 stycznia o godzinie 14.00 w kościele p.w. świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tworkowie odbędzie się koncert  Laureatów VI Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek "Święta z Kolędą – Weihnachten mit Weihnachtsliedern" pt. "Kolędowanie przy żłóbku".

Koncerty grup A4, P3D oraz Łukasza Zagrobelnego, licytacje, pokaz walk średniowiecznych – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na nas 9 stycznia w Raciborskim Centrum Kultury oraz na Rynku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Raciborzu. Program:

godz. 13:00 – pokaz walk średniowiecznych oraz kanonada armatnia w wykonaniu:  Drengów Znad Górnej Odry, Drużyny Wareskiej Czarny Krzyż, Załogi Grodu Raciborskiego,  Gwardii  Cesarskiej i Raciborskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.
godz. 15:00 – występ grupy tanecznej THE FRESHPACK – taniec współczesny (sekcja taneczna działająca w Klubie dla młodzieży STREFA)
godz. 15:30 – koncert Rodzinnego Zespół AKORD  
godz. 16:00 – występ zespołu A4  
godz. 16:45 – koncert zespołu P3D
godz. 17:30 – licytacja
godz. 18:00 –  koncert Łukasza Zagrobelnego z zespołem
godz. 20:00 – „światełko do nieba”

 

 

9 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbędzie się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystapią m.in. zespół Dewiza i kabaret ChwilowoKaloryfer. Program:

godz. 15.30 – „Radlińska Przystań”
godz. 16.00 – Joanna Kaszta (piosenka aktorska)
godz. 16.15 – Chwilowo Kaloryfer – kabaret
godz. 17.00 – DEWIZA (hip- hop)
godz. 18.00 – Przytup, Tep, Wenus, wokaliści Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie
godz. 18.30 – bajka w wykonaniu wychowanków MOK w Radlinie
Ponadto: pokaz ratownictwa medycznego – OSP w Radlinie, kawiarenka, ciasta, licytacja fantów, loteria fantowa (karnety na basen, zaproszenia na bal karnawałowy oraz do restauracji) bony do gabinetu Dr Eris (10 bonów – każdy wartości 100zł)

 

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here