Wkrótce drożej za żłobek

6

150 zł tzw. opłaty stałej za pierwsze dziecko i 125 zł za drugie zapłacą rodzice korzystający z usług raciborskiego żłobka. Miasto tłumaczy podwyżki wzrostem cen energii, gazu i wody potrzebnych do przygotowywania posiłków.

Uchwała podwyższająca stawki miesięcznej opłaty stałej za przyrządzanie posiłków znalazła się w porządku obrad styczniowej sesji Rady Miasta. Radni będą głosować nad nią 19 stycznia.  Zgodnie z propozycją, za każdy miesiąc pobytu dziecka w żłobku rodzice zapłacą 150 zł za pierwsze dziecko i 125 zł w przypadku, gdy posyłają do żłobka dwoje dzieci. Do tej pory były to kwoty odpowiednio 120 i 100 zł.

- reklama -

 

"Zmianę  uchwały  w sprawie  odpłatności  za  przyrządzanie  posiłków  w Żłobku  w Raciborzu zaproponowano  w związku  ze  znacznym  wzrostem  nakładów  miasta  na  finansowanie  zadań z zakresu polityki społecznej. Koszty zużycia energii, gazu, wody, niezbędnych między innymi do przygotowania posiłków, wzrosły w powyższej jednostce o ponad 60%, a opłata w Żłobku nie była podwyższana na przestrzeni ostatnich 4 lat" – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

Opłata za żłobek jest dwuczłonowa, oprócz opłaty stałej rodzice płacą 4,5 zł dziennej stawki żywieniowej
 

 

/ps/

fot. internet

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

6 KOMENTARZE

 1. matka

  A co z opłatami za przedszkole, też podniosą?Tam też przecież podrożała energia i woda.
  Mam dwójkę przedszkolaków i perspektywa dodatkowych 50-60 zł/m-c jest niezbyt różowa

 2. zapas

  jak jest jeszcze jakis zlobek to w/g ustalonego dotychczas schematu zamknąć !

 3. Przecież trzeba skądś wziąć pieniądze na nowe uposażenie prezydenta, przewtodniczącego rady i radnych !

 4. niunia

  Kochani rodzice czy wy nie oglądacie wiadomośći! nie wiecie że opłata stała w przedszkolach i żłobkach jest pobierana nielegalnie.W niektórych miastach rodzice potrafili zawalczyć o swoje.Powinniśmy płacić tylko za wyżywienie i zajęcia dodatkowe.Policzcie sobie ile zapłacicie jeśli dziecko pochodzi 4 lata do przedszkola czy żłobka jeśli opłata stała kosztuje (120-150zł.)Apeluję-NIE DAJMY SIĘ.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here