„Celtic Dream” – magiczny wieczór z Carrantuohill

2

W sobotę 8 stycznia miłośnicy muzyki celtyckiej mogli wysłuchać celtyckiech ballad, irlandzkich slow airs i  polskich kolęd  w zupełnie innym brzmieniu. Najpiękniejsze kolędy opracowane zostały na harfę i tradycyjne irlandzkie instrumenty i połączone z klasycznymi melodiami z Zielonej Wyspy.

W RCK koncertował zespół Carrantuohill wraz z harfistką Anną Faber i utalentowaną wokalistką Katarzyną Sobek. Muzycy zafascynowani muzyką celtycką założyli zespół Carrantuohill 22 lata temu i od tego czasu  istnieje w niezmienionym składzie. Jest uznawany za jeden z najlepszych zespołów grających ten gatunek muzyki. Zapraszany był na koncerty do wielu krajów m.in.: Szwajcarii, Francji, Niemiec, Rumunii, Irlandii, Rosji, a nawet do USA. Grupa wydała 12 płyt grając z wieloma uznanymi artystami – Anną Marią Jopek, Stanisławem Sojką, Anną Dymną, Pawłem Kukizem, Tomaszem Szukalskim, Wojciechem Karolakiem czy też z Urszulą Dudziak. Carrantuohill jest także laureatem nagrody Fryderyka w kategorii etno/folk.

- reklama -

 

 

 

Podczas koncertu "Celtic Dream" można było wydobyć pokłady emocji i wczuć się w niecodzienną atmosferę zadumy i uspokojenia tą niezwykle wyciszoną, wręcz balladową muzyką. Zespół Carrantuohill potrafił również porwać publiczność w sielankowy nastrój pochodzący prosto z irnlandzkich pubów za sprawą skocznych utworów. Muzycy pokazali klasę oraz znajomość tematu w swoim dwugodzinnym spektalu melodii i światła. Na zakończenie artyści zagrali dwa bisy za co dostali gromkie brawa.

 

 

Po koncercie można było kupić płytę CD lub DVD z utworami zespołu m.in. z zeszłorocznego koncertu w Rudach. Zafascynowani widzowie, zauroczeni muzyką kupowali albumy bardzo chętnie, aby móc w domu ze znajomymi wspominać ten wyjątkowy styczniowy wieczór. Zobacz zdjęcia z występu Carrantuohill.

/w/ /a/

- reklama -

2 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here