Śląskie godki, tańce i śpiewy w Ekonomiku

1

Tym razem młodzież pod opieką Teresy Okaj, polonistki Zespołu Szkół Ekonomicznych, przygotowała dla publiczności program "Na fali humoru i śląskiej nuty wspomnień". Była śląska godka, tańce i śpiewy. Zobacz video 

Młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych w czwartkowy wieczór bawiła publiczność, podczas "Podwieczorku Śląskiego, już po raz dziesiąty. Impreza ta co roku organizowana jest przez Teresę Okaj – polonistkę Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Poprzednie edycje spotkań ze śląskim folklorem dotyczyły lokalnych zwyczajów i obrządków. Tym razem młodzież postawiła na humor. Publiczność przywitała Orkiestra dęta Rafako pod dyrekcją Waldemara Bytomskiego.

- reklama -

 

 

– W regionie jesteśmy znani z tego, że kultywujemy regionalizm i tradycję śląską, a robi to nauczycielka języka polskiego, która nie dość, że uczy pięknej mowy polskiej, to jeszcze podtrzymuje tradycje mowy śląskiej. Także cieszymy się bardzo, że jest duże zainteresowanie naszą imprezą i myślimy, że będzie to kontynuowane dalej – mówił dyrektor ZSE w Raciborzu, Zenon Sochacki.

 

Po części oficjalnej młodzież wystąpiła w programie "Na fali humoru i śląskiej nuty wspomnień". Młodzież tańczyła, śpiewała, recytowała a przede wszystkim dobrze się bawiła. Dobrze bawiła się też licznie zgromadzona publiczność. Wszyscy mięli okazję pośpiewać wraz z występującymi oraz pośmiać się z zabawnych gagów. Śmiali się rodzice, koledzy i koleżanki występujących, ale także zaproszeni goście, wśród których byli m. in. Adam Hajduk, Janina Wystub i Henryk Siedlaczek.

 

/p; BaK/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here