Alfred Malcharczyk nie żyje

2

Dzisiaj, 20 stycznia rano zmarł w wieku 72 lat Alfred Malcharczyk, cukiernik znany większości raciborzan przede wszystkim jako człowiek o wielkim sercu i hojności, gotów pomóc każdemu, kto o pomoc się do Niego zwrócił.

W rodzinie Malcharczyków tradycje piekarnicze i ciastkarskie trwają od wielu pokoleń, obecnie kontynuuje je syn Alfreda Malcharczyka, Adrian, który od wielu lat prowadził firmę z ojcem. Ostatnio jednak, ze względu na chorobę ojca prowadził ją sam ze swoją żoną i dziećmi.

- reklama -

 

Alfred Malcharczyk znany był w Raciborzu jako człowiek, który chętnie wspierał wszelkie inicjatywy społeczne. Nikogo więc nie zdziwiło, że kiedy Raciborskie Media ogłosiły w 2008 roku Plebiscyt 9 Twarzy na 9 Wieków Raciborza w kategorii "Gospodarka" zwyciężył właśnie Pan Alfred. Dwa lata wcześniej Alfred Malcharczyk został laureatem "Pantofelka 2006" – konkursu, w którym poszukuje się lokalnych autorytetów, osó, które swoim postępowaniem czynią świat lepszym.

 

O tym jakim człowiekiem był Alfred Malcharczyk świadczą również dyplomy i podziękowania w sklepie przy ul. Londzina, które wiszą na ścianach, na których juz nie ma wolnego miejsca.

 

/w/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

2 KOMENTARZE

  1. fatum

    Kondolencje. To już drugi wielki raciborzanin w tym tygodniu(*)

  2. Był super człowiekiem. Myślał wyłącznie o innych , a nigdy o sobie.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here