Rysunek Światłem w RCI

0

Raciborskie Centrum Informacji przy ul. Długiej zaprasza na wernisaż wystawy RYSUNEK ŚWIATŁEM Katarzyny Dorszak – Fuławki. Wystawa będzie czynna w dniach 3-23 lutego br.

Katarzyna Doszczak- Fuławka ur. w Kietrzu (1983). Tytuł mgr sztuki w dwóch zakresach: rysunku i pedagogiki sztuki w Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z rysunku pod kierunkiem prof. ASP dr hab. Joanny Imielskiej. Wcześniej studia na wydziale Edukacji Artystycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu, specjalizacja Wychowanie plastyczne z grafiką użytkową. Dyplom z plakatu pod kierunkiem dr Kazimierza Frączka. Absolwentka Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach na kierunku Architektura Wnętrz. Pomysłodawca i współwykonawca Interaktywnego Muzeum Wieżowego w Złotoryi.

- reklama -

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2007/08. za wyróżniające osiągnięcia w nauce. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Poznaniu, Lesznie, Legnicy czy Wrocławiu. Do ostatnich należy „XXVI wystawa plastyki zagłębia miedziowego” w Galerii BWA w Legnicy. Prezentowana tam praca pt. „Srebrna” została nagrodzona „Honorowym Wyróżnieniem Jury”.

 

 

 

 

 

Prace artystki to próba stworzenia bytu w naturalnych barwach, a wnikające w niego światło buduje linearny formy pełne delikatności i subtelnych cieni. To opowieść o naturze, wejście w świat roślin i pozostanie w jego nieskończonej plątaninie linii. Istotna jest technika, którą posługuje się autorka. Nadaje ona specyficzny klimat obrazom, a nawarstwiające się kolejne elementy sprawiają, iż przestrzeń jednego koloru zmienia się w obraz pełen napięć i bogactwa form.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here