Czy „zajączek” będzie hojniejszy?

Młodzieżowa Rada Miasta postanowiła odstąpić od akcji "Czapka Świętego Mikołaja" na rzecz "Jajka niespodzianki". – Nie zaprzestaliśmy organizowania tej akcji, jedynie zmieniliśmy jej formułę – tłumaczy Alina Hanc, przewodnicząca MRM

Akcja "Czapka Świętego Mikołaja", organizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Racibórz, za każdym razem cieszyła się dużą popularnością, zarówno wśród darczyńców, jak i wolontariuszy. – W ubiegłych latach ludzie chętnie uczestniczyli w akcji. W czasie ostatniej edycji akcji udało nam się zebrać ponad 5 tysięcy produktów. Dość szybko udało nam się też zebrać grupę wolontariuszy, chętnych do zbierania produktów na terenie raciborskich supermarketów – wspomina Alina Hand, przewodnicząca MRM i koordynatorka akcji. W czasie jednego dnia wolontariusze potrafili zebrać nawet 6 pełnych koszyków produktów żywnościowych.

- reklama -

 

Dlaczego więc odstąpiono od organizacji akcji? – Nie zaprzestaliśmy organizowania tej akcji, jedynie zmieniliśmy jej formułę – tłumaczy Alina Hanc. Akcję "Czapka Świętego Mikołaja" zastąpi "Jajko niespodzianka". Akcja odbywać się będzie w okolicy Świąt Wielkanocnych i również polegała będzie na zbiórce produktów żywnościowych, które później podobnie jak w latach poprzednich przekazane zostaną na potrzeby Domu Opieki Społecznej oraz Domu Dziecka. Czy "zajączek" okaże się hojniejszy niż "dzieciątko"?

 

Zmiana terminu i nazwy akcji to jednak nie wszystko. – Marzy nam się wielka gala. Chcielibyśmy, o ile to będzie możliwe, na koniec akcji zorganizować coś na kształt "Gwiazdki Serc". Chcielibyśmy zorganizować coś interesującego dla mieszkańców miasta, a jednocześnie pomóc jeszcze bardziej – mówi Alina Hanc. Młodzieżowa Rada Miasta chce zorganizować koncert oraz licytację, która miałby się odbyć również w okolicy Wielkanocy. Organizatorzy przyznają, że są to na razie plany, jednak pewne kroki w tej sprawie zostały już podjęte. Szczegóły znane będą jednak dopiero za kilka tygodni.

/p/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here