Ulgi dla rodzin ściśle tajne

Radni spotkali się dziś na specjalnym posiedzeniu komisji oświaty, aby przedyskutować propozycje do uchwały Rodzina 3+. Niestety, na tym relacja się kończy. Na prośbę przewodniczącej Klimaszewskiej media musiały opuścić salę obrad

W toku dyskusji nad ulgami dla rodzin wielodzietnych padło wiele argumentów. Radny Frączek zaproponował przyjęcie uchwały w pierwotnym brzmieniu. Przewodnicząca Klimaszewska zgłosiła szereg uwag. Swoje zdanie wyraziła także pani wiceprezydent Nowacka, argumentując…

- reklama -

 

Tak mogło wyglądać kolejne nudne sprawozdanie z posiedzenia komisji Rady Miasta. Mogłoby, ale nie będzie.  Próżno szukać go także po innych portalach. Tuż po rozpoczęciu Krystyna Klimaszewska, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Rekreacji i Opieki Społecznej poprosiła przedstawicieli mediów o opuszczenie sali. – To posiedzenie robocze, nie zapadną tu żadne decyzje, a może dojść do ostrych przepychanek słownych – argumentowała, dodając, że choć nie jest to nakaz, bo takiego wydać nie może, to prosi o uszanowanie jej prośby. Prośby o tyle dziwnej, że wcześniej redakcje otrzymały z urzędu informację o terminie spotkania, co przeważnie oznacza zaproszenie na nie.

 

Prośba przewodniczącej zdziwiła radnych opozycji: Dawida Wacławczyka i Ryszarda Frączka. – Apeluję, by jednak media pozostały. Skąd ludzie mają dowiedzieć się o czym rozmawiamy, skoro wyprasza się media – skomentował zaskoczony Frączek. Radny KOR-u obiecał, że z jego strony żadnej pyskówki nie będzie, tylko merytoryczne argumenty. Wacławczyk zaprotestował powołując się na jawność życia publicznego. – Pierwszy raz się z czymś takim spotykam – dziwił się.

 

Posiedzenie trwało już bez udziału dziennikarzy. Przedstawiciele prasy opuścili salę. Tak postawionej prośbie trudno się oprzeć, zwłaszcza, że przewodniczącą poparli radni koalicji: Henryk Hildebrand, Andrzej Lepczyński, Paweł Rycka i Eugeniusz Wyglenda. Jako, że przeciwko wypowiedzieli się tylko Frączek i Wacławczyk, zadecydował głos większości. A jako taki uszanować go wypada. Czy za drzwiami sali kolumnowej Urzędu Miasta trwały krwawe jatki, tego nie wiemy. Ludmiła Nowacka tuż przed opuszczeniem przez prasę sali zapewniła, że wypracowane wnioski w końcu trafią do publicznej wiadomości.

 

/ps/

- reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Zmienili artykuł. Wcześniej był bardziej ostry w treści i nie szło dodać komentarza. Teraz jest bardziej softowy. Ja już wypowiedziałem się w tej sprawie gdzie indziej. A twój post też jest bardzo merytoryczny „mądralo”.

  2. Uważam, że powinno się promować rodzinę – nie chodzi tu od razu że ma być to projekt, jak niektórzy go odbierają pomocny dla rodzin patologicznych i chyba też właśnie nie o to chodziło pomysłodawcą. Dla mnie, jak sama nazwa wskazuje 3+ czyli dla rodzin powyżej jednego dziecka. Brak u nas w mieście tego typu projektów. Sama znam rodziny w których nie ma patologii , a jest np. 7 dzieci – i tu właśnie wchodzi w życie plan nad którym niektórzy zbyt się rozwodzą nie wiadomo o co.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here