Zostań ambasadorem marzeń

0

Wycieczka do Krakowa i wizyta w mieszkaniu Czesława Miłosza to główna nagroda w konkursie „Debiuty” organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu z okazji przypadającego na 2011 roku poety.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu serdecznie zaprasza do udziału w IV Międzygimnazjalnym Przeglądzie Twórczości Poetyckiej „Debiuty 2011”.

- reklama -

 

Celem Przeglądu jest popularyzowanie twórczości poetyckiej, rozbudzenie wyobraźni oraz wrażliwości młodych artystów. W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego roku 2011- Rokiem Czesława Miłosza, tematem przewodnim tegorocznego Przeglądu jest myśl poety:

 

A więc pamiętaj – w trudną porę
Marzeń masz być ambasadorem
/„Traktat moralny” – Czesław Miłosz/
 
 
W Przeglądzie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów miasta i powiatu raciborskiego (każda szkoła może zgłosić nie więcej niż 3 uczniów), którzy do dnia 21 marca 2011 roku dostarczą do Biblioteki dowolną formę poetycką lub prozatorską związaną z powyższym tematem. Przypominamy, że na Przegląd należy przesłać utwory, które do tej pory nie były publikowane i nagradzane w konkursach poetyckich.
 
 
Prace należy dostarczyć na adres: Miejska i Powiatowa  Biblioteka Publiczna, ul. Kasprowicza 12 w Raciborzu (z dopiskiem „Debiuty 2011”) lub przesłać pocztą elektroniczną na adres [email protected] do dnia 21 marca 2011 r.

Nagrodą za udział w Przeglądzie jest wycieczka do Krakowa, w trakcie której pani Agnieszka Kosińska, osobista sekretarka Noblisty, opowie o sławnym poecie w jego prywatnym mieszkaniu. Termin wyjazdu: 25 marca 2011r.

Szczegółowy regulamin Przeglądu dostępny na stronie www.biblrac.pl.

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here