GS UKS Krzanowice: Spacerek na początek

Znakomicie rozpoczęły ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek siatkarki Krzanowic gromiąc gospodynie turnieju SPS Białystok. Tym samym uczyniły duży krok w stronę awansu, choć w następnych meczach rywalki będą bardziej wymagające.

Siatkarki Krzanowic jechały do Białegostoku pokrzepione znakomitymi występami w poprzednim turnieju o MP juniorek w Sandomierzu (gdzie nie straciły nawet seta) i w II lidze. Obawy natomiast mogła budzić forma – dziewczęta rozegrały ostatnio prawdziwy maraton zaliczając 7 spotkań w niecałe 2 tygodnie. Jeśli dodać do tego, trwającą 10 godzin podróż do stolicy Podlasia, zakończoną o drugiej w nocy, obawy te mogły być uzasadnione.

Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. W pierwszym meczu białostockiego ćwierćfinału krzanowiczanki zmierzyły się z MO SPS Białystok. W dwóch pierwszych setach doszczętnie rozbiły gospodynie tracąc zaledwie 20 punktów! Te partie wygrały odpowiednio do 8 i do 12. – W trzecim secie dziewczyny na początku nieco się rozluźniły, ale od połowy znów zaczęły grać dobrze i ostatecznie zwyciężyły bez problemu – relacjonuje zadowolony trener Tomasz Kuziak.

Szkoleniowiec krzanowickiej ekipy daleki jest jednak od hurraoptymizmu i nie lekceważy kolejnych rywalek (MUKS Tomaszów Lubelski oraz KS Gwardia Wrocław). – To uznane marki, jeśli chcemy realnie myśleć o półfinale, musimy zagrać dużo bardziej skoncentrowani – tłumaczy. Martwi go zwłaszcza szwankująca zagrywka jego zespołu. – Dziś dziewczyny popełniły aż 14 błędów w zagrywce. Dobrze, że na początek przyszło nam grać ze słabszą drużyną. Jednak chcąc awansować dalej, w następnych meczach nie możemy sobie na taką ilość zepsutych serwów pozwolić – ocenia Kuziak.

MO SPS Białystok – GS UKS Krzanowice  0:3 (-8, -12, -21)

W drugim meczu turnieju Tomaszów Lubelski pokonał Gwardią Wrocław 3:0. Właśnie tomaszowianki będą kolejnym rywalem Krzanowic. Spotkanie to odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 przed południem. Ostatni mecz z Gwardią zaplanowano na niedzielę, także o 10.00. Awans do półfinału uzyskują dwie najlepsze drużyny turnieju.