Zajęli piąte miejsce, ale nadal prowadzą

19 lutego odbył się czwarty z pięciu zaplanowanych turniejów I ligi kręgli klasycznych. Tym razem grupa B, w której występuję drużyna RSKK OSiR Racibórz rywalizowała na kręgielni w Tarnowie. Nasi kręglarze zajęli 5 miejsce, jednak w ogólnej klasyfikacji nadal prowadzą.

Kręgielnia ta jest bardzo nowoczesną kręgielnią i sprzyja osiąganiu dobrych wyników, co znalazło odzwierciedlenie w osiągniętych rezultatach. Uzyskana średnia 530 kręgli była najwyższą z dotychczas rozegranych turniejów grupy B. Najlepszym rezultatem mógł się poszczycić reprezentant gospodarzy, aktualny mistrz Polski Radosław Cwojdziński, który strącił 571 kręgli. Uchodzący za zdecydowanych faworytów gospodarze zawodów odbili sobie wcześniejsze niepowodzenia i pewnie wygrali turniej z wynikiem 2187 kręgli. Na II miejscu uplasowali się gracze z Poznania, którzy również na co dzień występują na kręgielni w Tarnowie Podgórnym, a III miejsce zajęli reprezentanci Polonii Łaziska. Raciborzanie niestety nie wykorzystali szansy na zapewnienie sobie już teraz awansu do turnieju finałowego i o awans będą musieli powalczyć w ostatnim turnieju.

Ostatecznie kręglarze z Raciborza zajęli 5. miejsce, do końca walcząc o jak najlepsze miejsce. Raciborzanie zbili łącznie 2082 kręgle. Do podium zabrakło zaledwie 32 kręgli. Rewelacyjnie zaczął swój start grający w ostatnim bloku Maciej Basista, który na piewszym swoim torze uzyskał "kosmiczny"  wynik 162 kręgle. W tym momencie pojawiła się realna szansa na podium. Niestety kolejne tory, choć dobre nie były już tak rewelacyjne i ostatecznie Raciborzanin zbił 548 kręgli, co i tak jest najlepszym wynikiem uzyskanym przez przez raciborskich graczy w tegorocznej edycji ligi. Pozostali Raciborzanie uzyskali następujące rezultaty: Krzysztof Jeremicz – 528 kręgli, Jerzy Kwaśny – 523 kręgle, Mariusz Gierczak – 483 kręgle. Sytuacja w tabeli grupy B stała się niezwykle zawiła. Pięć drużyn ma realne szanse na awans. W tabeli Polonia Łaziska i RSKK OSiR Racibórz mają po 16 punktów, SGLK Gostyń – 15 punktów, a UTECH Team Poznań i OSiR II Tarnowo Podgórne – po 14 punktów. Za zwycięstwo w turnieju druzyna otrzymuje 6 punktów. Do turnieju finałowego awansują trzy najlepsze drużyny. Ostatni turniej odbędzie się 19 marrca na kręgielni w Poznaniu. Zapowiadają się ogromne emocje.