Dzień otwarty na Zamku Piastowskim

7

W sobotę, 26 lutego, Zamek Piastowski został otwarty dla mieszkańców powiatu raciborskiego i turystów. Można go było zwiedzać od godziny 10 do 16. Zobacz zdjęcia.

Dzień wcześniej odbył się odbiór końcowy robót wykonanych w budynku książęcym Zamku Piastowskiego.   – Remont tego obiektu był marzeniem mieszkańców i moim przez wiele lat – powiedział wtedy starosta Adam Hajduk. Remont nie byłby możliwy, gdyby nie fundusze unijne – stwierdził Hajduk, podczas uroczystości w budynku książęcym. Starosta przypomniał również obecnym w sali konferencyjnej gościom, że zamek od niedawna jest własnością powiatu. – Jeszcze kilka miesięcy temu zamek był własnością Skarbu Państwa, teraz jest własnością powiatu – dodał starosta.

- reklama -

 

 

 

 

 

/w/

 

Czytaj także: Odbiór robót wykonanych w budynku książęcym

 

- reklama -

7 KOMENTARZE

  1. Marku, Ty chyba nie byłeś na tym zamku po remoncie, skoro wypisujesz takie rzeczy. Gdyby starosta w ramach renowacji kazał wymalować kolumnę maryjną w rynku na różowo, też byś pisał, że jest dobrym starostą zabiegającym w sprawie?

  2. Tylko czekac aż na zamku bedą odbywały się prywatne przyjęcia okolicznościowe – to chyba nieuniknione, samorzadowcy zaprageli własnego baxtonu 🙂 np. Zdjęcie 17 – idealne miejsc ena bankiety. Bardzo mnie ciekawi kto projektował i dał zgodę na takei zniekształcenie historycznego obiektu?

  3. Jakiego kształtu? Zamek został kompletnie zniszczony przez prowincjonalne bezguście Hajduka. Już lepszego kształtu z tej karykatury nie wydobędziesz. Chyba, że wszystko zostanie zdemontowane, skute do cegły i zrobione tak jak powinno się odbudowywać obiekty zabytkowe. Ale do tego jest potrzebny inny gospodarz i konserwator z prawdziwego zdarzenia, a nie jakiś samozwańczy po zajęciach plastycznych w ramach terapii zajęciowej na Rzeźniczej.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here