„Nie będziemy robić reklamy konkurencji!” (video)

0

…W tak stanowczy sposób starosta Hajduk zareagował na propozycję radnego Plury, który prosił o umieszczenie w powiatowym informatorze o naborze do szkół również innych placówek niż podległe powiatowi.

Wkrótce ma się ukazać informator naborowy z ofertą skierowaną do gimnazjalistów. Wydawca, powiat raciborski, przedstawia w nim ofertę szkół ponadgimnazjalnych dla których jest organem prowadzącym.

- reklama -

 

Adrian Plura, szef powiatowej komisji oświaty, chciałby, żeby znalazła się w nim również informacja o innych szkołach publicznych znajdujących się na terenie powiatu. – Proszę się zastanowić dla kogo jest ten informator. Czy jest to lobbing nauczycielski, czy ma przede wszystkim służyć uczniom? Nie powinniśmy się bać konkurencji, bo konkurencja tylko wzmacnia – argumentował Plura.

 

 

Prośba radnego spotkała się ze stanowczą odmową starosty Hajduka. – Dziś, aby cokolwiek sprzedać trzeba się reklamować, firmy łożą potężne pieniądze na reklamę. Informator naborowy jest materiałem reklamującym nasze szkoły, a nie widziałem jeszcze firmy która reklamowałaby konkurentów – stwierdził dodając, że w obliczu nieuczciwej konkurencji ze strony innych szkół, informowanie o nich "byłoby nie na miejscu".

 

Plura chciał ponadto wyjaśnienia, dlaczego odmawia się raciborskim szkołom zamieszczenia ich oferty w informatorze, a jednocześnie pojawia się w nim oferta szkół z sąsiedniego powiatu kędzierzyńskiego. – Kędzierzyn-Koźle to nasz powiat partnerski, poza tym informujemy tylko o kierunkach kształcenia, których nie mamy u siebie. Ale już z tego rezygnujemy i będziemy promowali tylko i wyłącznie nasze szkoły – zakończył starosta.

 

/ps; BaK/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here