Tygrys Pietrek w RCK – co jeszcze w ten weekend?

0

W Raciborzu wystąpią zespół Dash, Corpus, The Crossroads i Exiled. W Radlinie odbędzie się koncert Alexandera Maceradiego, a w Rydułtowach wystąpi kabaret Ciach ze Stanisławem Tymem.

Zespół Dash na Końcu Świata

W piątek, 11 marca o godzinie 20.00 na Przystanku Kulturalnym "Koniec Świata" po raz drugi wystąpi zespół Dash. Dash nie jest grzeczniutkim zespołem grającym jazzowo-popowe standardy na imprezach integracyjnych dużych firm. Zadziorne piano i kusząco wężowy głos to wyróżniki – Marceli Frączek z We Are From Poland. Na początku b.r. zostało wydane nowe demo, które odsłania energetyczny i emocjonalny profil grupy, co gwarantuje nietuzinkowy występ. Muzyka Dash to wypadkowa wielu nurtów, głównie pop, rock, jazz, funky. Wstęp wolny.

Wystawa "Bon Voyage!" w RCK
- reklama -

11 marca o godzinie 17.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina 21 odbędzie się wernisaż wystawy Wiesława Grąziowskiego pt. "Bon Voyage!". Wstęp wolny.

Alexander Maceradi zaśpiewa dla Pań

11 marca o godzinie 19.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbędzie się koncert Alexandra Maceraiego. Koncert odbędzie się z okazji Dnia Kobiet. Darmowe wejściówki na koncert do odebrania w biurze MOK. Alexander Maceradi urodził się w Rosji, po matce greczynce odziedziczył etniczne elementy swojej twórczości. W wielu miastach wschodniej części rodzimego kraju studiował klasyczną grę na gitarze, z czasem stając się artystą – wykładowcą. Mieszka w Polsce od kilkunastu lat, propagując także jako wokalista o ciepłym walorze swojego głosu – rosyjskie romanse oraz utwory legendarnych artystów tj. Włodzimierza Wysockiego, Bułata Okudżawy i innych.

Kabaret Ciach z Tymem w Rydułtowach

12 marca o godz. 18.00 w Rydułtowskim Centrum Kultury wystąpią kabaret Ciach i Stanisław Tym. Bilety w cenie 35 zł. Kabaret „Ciach” raczej nie zajmuje się polityką. Zdarzają się jednak nieliczne wyjątki od tej reguły : np. skecz "Samoobrona przed Samoobroną", "Wywiad z premierem Pawlakiem" oraz "Wywiad z Politykiem". A co pokazuje w swoich programach? Sytuacje z życia wzięte lub absurdalne. Dominuje tematyka społeczna, kryminalna, oraz parodie znanych postaci, sytuacji i piosenek.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

12 marca o godzinie 15.00 w sali kameralnej Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina odbędą sie przesłuchania konkursowe etapu powiatowego 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W ramach konkursu o godzinie 16.00 w sali widowiskowej wystawiony zostanie pektakl pt. "Wyspy" w wykonaniu Ewy Woźniak.

Ostre granie w Dybcówce

12 marca o godzinie 19.00 w klubie Dybcówka w Raciborzu odbędzie się koncert trzech zespołów – Corpus, The Crossroads i Exiled. Corpus oficjalnie rozpoczął swoją działalność na początku roku 2010. Zespół oprócz grania utworów takich zespołów jak Testament, Kreator, Pantera, Sodom, przygotowuje własny materiał, będący mieszanką amerykańskiej oraz niemieckiej sceny thrashmetalowej.  The Crossroads  powstał w 2007 r. na swoim koncie ma płytę  'Hate You!' wydaną w 2009 r., grali przed m. in. niemieckim Exumerem. Ciepło przyjęta kapela szykuje się na kolejne wejście do studia, tym razem szykując niezatytułowaną jeszcze EPkę. Exiled koncert tym będzie promował swoje najnowsze dzieło „Afterimages” wydane w 2010 r. Zespół pochodzi z Żor, grają death metal.

Turniej piłki siatkowej raciborskich zakładów pracy

Mirosław Lenk Prezydent Miasta Racibórz zaprasza do udziału w "I turnieju piłki siatkowej zakładów pracy Miasta Racibórz o puchar Prezydenta Miasta ". Turniej odbędzie się w dniach 12 – 13 marca w Hali Sportowej OSiR. Początek o godz. 9.00. Prawo startu w turnieju mają drużyny reprezentujące zakłady pracy zlokalizowane na terenie miasta i gminy Racibórz. W turnieju mogą brać udział jedynie osoby nie zrzeszone tj. osoby nie  zarejestrowane w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Mecze będą się odbywały do 2 wygranych setów, każdy set do 25 pkt. (pod warunkiem uzyskania dwupunktowej przewagi przez jeden z zespołów), a w przypadku remisu 1:1 rozegrany zostanie tie-break do 15 pkt.

"Tygrys Pietrek" w RCK

13 marca o godzinie 16.00 w Raciborskim Centrum Kultury przy ulicy Chopina 21 odbędzie się spektakl "Tygrys Pietrek" w wykonaniu Teatru Banialuka. Spektakl w reżyserii Lucyny Sypniewskiej opowiada historię tygrysa, który zgubil swoje paski. Publiczność i aktorzy Banialuki będą starali się mu pomóc, a wszystko to przy wspaniałej, wesołej, melodyjnej muzyce i oczywiście przy użyciu wielkich lalek. Na deskach RCK zobaczymy Barbarę Rau, Lucynę Sypniewską, Radosława Sadowskiego i Piotra Tomaszewskiego. Bilety w cenie 20 zł.

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here