Rywalizowali o miejsce w ogólnopolskim konkursie

0

11 osób rywalizowało ze sobą podczas eliminacji do 56. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Oprócz występów konkursowych można było zobaczyć spektakl "Wyspy" w wykonaniu Ewy Woźniak. Zobacz zdjęcia.

Na eliminacje do Raciborskiego Centrum Kultury przybyło jedenaście osób. Oceniało ich jurry w składzie Ewa Woźniak, Katarzyna Gierszewska oraz Magdalena Grąziowska. Młodzi artyści recytowali m.in. wiersze C.K. Norwida i ks. J. Twardowskiego. Poziom był bardzo wysoki, co podkreślali sami członkowie jurry, wśród których były dwie znane aktorki i wokalistka.

- reklama -

 

 

Po wysłuchaniu wierszy konkursowych widzowie mięli okazję obejrzeć spektakl "Wyspy" w wykonaniu członka jurry, Ewy Woźniak. Przedstawienie to jest indywidualną i osobistą wypowiedzią twórcy na temat tęsknoty za wewnętrzną wolnością. Zostało zainspirowane lekturami takimi jak "Wyspy bezludne" Waldemara Łysiaka, "Zbyt głośną samotnością" Bohumiły Hrabali oraz twórczością Hermana Hessego. Wyspy są opowieścią o człowieku osamotnionym, który wpadł w pułapkę własnych wspomnień.

 

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here