V Międzynarodowy Konkurs Gwary Laskiej

0

29 marca  w Zespole Szkół w Krzanowicach odbędzie się już V Międzynarodowy Konkurs Gwary Laskiej "Morawske rzadzyni selske hospodyni”. Tegoroczna edycja poświęcona będzie obrzędowości rodzinnej (narodziny i chrzest dziecka, "roczek”).

Do konkursu zaproszono szkoły z trzech gmin polskich: Krzyżanowic, Pietrowic Wielkich i Krzanowic oraz sąsiednich miejscowości po stronie czeskiej. Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Krzanowic i Starosta Raciborski. Wśród zaproszonych gości są m.in. przedstawiciele władz powiatowych i gminnych, pracownicy Kuratorium Oświaty, dyrektorzy placówek oświatowych, pracownicy Muzeum w Raciborzu, pracownicy PWSZ w Raciborzu, znawcy tematu.

- reklama -

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przygotować 15-minutową scenkę w gwarze morawskiej nawiązującej do tematu i zaprezentować ją przed komisją konkursową. Wszystkie zainteresowane placówki zapraszamy do współpracy. Dodatkowych informacji udziela organizator konkursu: Marcela Szymańska (tel. 32/4107010, 795 567 658).

 

/p/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here