Biskup spotka się z rolnikami na rekolekcjach

1

Od 22 do 24 marca w Raciborzu–Miedoni odbędą się rekolekcje formacyjne dla rolników i mężczyzn z wiejskich parafii. Jeden z wykładów wygłosi biskup opolski Andrzej Czaja.

Rozpoczęcie rekolekcji we wtorek o godz. 11.00, a zakończenie w czwartek o godz. 13.00. Zgłoszenia przyjmują: ks. Mariusz Sobek, dyrektor Diecezjalnego Domu Formacyjnego (ul. Ratajskiego 8, 47-400 Racibórz-Miedonia, tel. 32 415 13 86, e-mail: [email protected], ks. Damian Rangosz (tel. 32 419 80 48) oraz księża proboszczowie.

- reklama -

 

/red/

fot. internet

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. W dniach 16-17 września współorganizuję w Raciborzu Sesję Naukową poświęconą zielarstwu i ziołolecznictwu.
    Chcemy dotknąć historii farmacji, która rozpoczęła się w średniowiecznych klasztorac, gdzie mnisi sporządzali leki i wytwarzali artykuły spożywcze oraz omówić wspólczesne zagadnienia związane z lekiem roślinnym. Mam nadzieję, że nasza konferencja spowoduje zainteresowanie raciborskich rolników uprawą i zbieraniem ziół, co jest coraz bardziej opłacalne, a ziemię i warunki środowiskowe mamy po temu dobre. Ponadto szczycimy się tym, że przed laty Ziemia Raciborska była naturalnym zielonym zagłębiem dla Śląska. Mój Ojciec Antoni zawsze wspominał jak to w latach powojennych raciborscy kolejarze odprawiali jeden skład towarowy samych płodów naszej raciborskiej ziemi. A teraz owoc i warzywa gniją bo się nie opłaca ich sprzedawać, a my kupujemy kompoty po 6-7 zł z dalekich regionów, mając zdrowe owoce, warzywa, świetną wodę (do niedawna własny cukier). Nic tylko wlożyć te skarby do słoika, zakręcić i co zostanie wysłać w Polskę i do innych krajów. Oby tak się jeszcze za naszego życia stało !

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here