Wyłoniono laureatów powiatowej edycji konkursu strażackiego

0

Zakończyły się eliminacje powiatowe konkursu "Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą". Zwycięzcy awansowali do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w maju.

Tegoroczna, XIII już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży przebiega pod hasłem "Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą". Konkurs przebiega w kilku etapach: eliminacje gminne, powiatowe, wojewódzkie oraz centralne. Na każdym szczeblu eliminacji prace konkursowe wybiera specjalnie powołane Jury. Technika wykonania prac: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie.

- reklama -

 

Wyróżnione prace z eliminacji powiatowych:

I grupa wiek 6-8 lat

1. Weronika Weingart – Szkoła Podstawowa w Pogrzebieniu
2. Dominik Lazar – Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu
3. Magdalena Modrzejewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Raciborzu
4. Dominika Pieczarek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy
5. Marcin Maisik – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bieńkowicach, Filia w Bolesławiu

II grupa wiek 9-12 lat

1. Weronika Porwoł – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzuchowie
2. Daniel Pieczka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzuchowie
3. Jacek Nitychoruk – Szkoła Podstawowa nr 13 w Raciborzu
4. Marta Szczotok – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borucinie
5. Jakub Stuchły – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Bieńkowicach, Filia w Bolesławiu

III grupa wiek 13-16 lat

1. Laura Skupień – Gimnazjum nr 1 w Rzuchowie
2. Bartłomiej Starzak – Gimnazjum nr 1 w Raciborzu
3. Karolina Kulińska – Gimnazjum nr 5 w Raciborzu
4. Daniel Kolonko – Zespół Szkół w Pietrowicach Wielkich
5. Michaela Mikina – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pogrzebieniu

Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży różnorodności działań zawodu strażaka podczas pełnienia służby. Istotne jest pokazanie znaczenia jego pracy dla zapewnienia bezpieczeństwa każdemu człowiekowi. Konkurs promuje wiedzę na temat działalności służb ratowniczych, szczególnie straży pożarnej, uczestniczących w usuwaniu skutków wypadków, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Popularyzuje zasady bezpiecznego zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń. Konkurs poszerza wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, o trudnej i bardzo potrzebnej pracy strażaka; pokazuje, że w dzisiejszych czasach strażak nie tylko gasi pożary, ale także ratuje ludzi poszkodowanych w wypadkach drogowych, podczas klęsk żywiołowych, usuwa skutki katastrof chemicznych i ekologicznych.

Konkurs organizowany jest, jak co roku, przez Komendę Główną PSP we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich, a koordynatorem jest Wydział Informacji i Promocji KG PSP.

Po eliminacjach wojewódzkich (maj br.) po pięć prac finałowych z każdej z grup zostanie przesłanych do Komendy Głównej PSP. Posiedzenie Centralnej Komisji Konkursowej odbędzie się w połowie czerwca 2011 r.

 

SP

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here